آغاز جشنواره سفرنگاری ماکوگرام باحضور۶۰فعال گردشگری

جشنواره سفرنگاری ماکوگرام با حضور ۶۰نفر از فعالان و خبرنگاران گردشگری و میراث فرهنگی به منظور تولید محتوا، معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های منطقه آزاد ماکو و جذب توریست آغاز به کار کرد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه این منطقه بین سه کشور ایران، ارمنستان و ترکیه واقع […]

جشنواره سفرنگاری ماکوگرام با حضور ۶۰نفر از فعالان و خبرنگاران گردشگری و میراث فرهنگی به منظور تولید محتوا، معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های منطقه آزاد ماکو و جذب توریست آغاز به کار کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه این منطقه بین سه کشور ایران، ارمنستان و ترکیه واقع شده و همچنان بکر و ناشناخته مانده است، گفت: ‌منطقه ماکو ظرفیت‌های بالاتری در حوزه گردشگری و توریسم از مناطق آزاد دیگر داشته که ناشناخته مانده و بسترهای لازم برای رشد و شکوفایی از لحاظ گردشگری فراهم است.

غلامرضا سلیمانی با اشاره به اجرای طرح‌های گردشگری در این منطقه افزود: طبق مطالعات اندیشکده توسعه‌ای، فراهم‌سازی زمینه معرفی منطقه در عرصه‌های ملی و بین‌المللی، گسترش بوم‌گردی و ایجاد اقامتگاه‌های بومی، فراهم‌سازی امکانات رفاهی و گردشگری، ایجاد و توسعه برندینگ برای منطقه ازجمله برنامه‌های سازمان منطقه آزاد ماکو است.

سلیمانی گفت: اقامت در فضاهای دلنشین و زیبای بوم‌گردی این منطقه بی‌نظیر خواهد بود و بدون شک گردشگران، نمونه آن را در جای دیگری تجربه نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه چندین روستا برای این منظور آماده شده است، افزود: با آغاز جشنواره «سفرنگاری ماکوگرام» اطلاعات بیشتر و نحوه استفاده گردشگران از این واحدها به اطلاع مردم خواهد رسید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو لازمه موفقیت این طرح را مشارکت، همراهی و مهمان‌نوازی عموم مردم ساکن در منطقه آزاد ماکو عنوان کرد و افزود: طبق مطالعات صورت گرفته، این منطقه ظرفیت اشتغال صدها هزار نفر در بخش گردشگری را دارا بوده و لازمه آن همت و همراهی مردم منطقه است.

سلیمانی ادامه داد: در این جشنواره برای آنها که روایت‌گر سفرهای خود هستند، آنچه را می‌بینند و حس می‌کنند به رشته تحریر در می‌آورند، در قاب دوربین جای می‌دهند و ثبت می‌کنند تا به مسافران آینده انتقال دهند.

وی افزود: این منطقه، واقع در یکی از مهم‌ترین گذرگاه‌های تاریخی ایران با طبیعتی متفاوت و کمتر دیده شده، با حال و هوای شهرهای مرزی‌اش و افسانه‌های بی‌پایانش میزبان شماست تا ببینید، لمس کنید، لذت ببرید و روایت کنید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از تمامی ایرانی‌ها و گردشگران خارجی دعوت کرد تا به رقابت با بزرگان سفرنگاری ایران در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به این منطقه سفر کنند و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.