آغاز فصل جدیدی از همکاری‌ها میان مسئولان جزیره قشم
آغاز فصل جدیدی از همکاری‌ها میان مسئولان جزیره قشم

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: فصل جدیدی از همکاری میان مسئولان جزیره با هدف خدمت‌رسانی بهتر به قشموندان آغاز شده است.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، افشار فتح‌الهی صبح امروز دوشنبه ۸آذرماه‌۱۴۰۰، در دیدار با اعضای شورای شهر و شهردار شهر قشم بر هم‌افزایی و تعامل بیشتر بین ارگان‌های سازمانی و شهرستان تاکید کرد و بیان داشت: این جلسه مشترک بیانگر آغاز فصل جدیدی از همکاری میان مسئولان جزیره است.

وی با اشاره به حضور نیروهای جوان در کنار نیروهای باتجربه در ساختار شورای شهر گفت: ترکیب نیروهای جوان و نیروهای باتجربه با روحیه تعاملی که بین مجموعه سازمان منطقه آزاد با شورای شهر و شهرداری قشم به وجود آمده، می‌تواند منشأ اقدامات شایسته و درخوری برای جزیره باشد.

فتح الهی از دوگانگی‌های دوره‌های قبل به‌ عنوان عامل اصلی عدم بهره‌برداری مناسب از سرمایه‌های ملی یادکرد و افزود: این عدم هماهنگی باعث آسیب به جامعه جزیره در بهره‌مندی از امکانات شده است.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم بر ظرفیت‌های عمرانی موجود که در پی دوگانگی سال‌های پیش دچار آسیب شده تاکید کرد و ادامه داد: برای استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود، باید تعامل بین مجموعه سازمان منطقه آزاد قشم، شورای شهر و شهرداری در کنار بخش خصوصی و فعالان اقتصادی صورت گیرد تا با تقسیم مناسب کارها براساس مسئولیت‌های واگذار شده، از ظرفیت‌های موجود به‌درستی بهره‌برداری شود.

 

واگذاری مسئولیت امور شهری، زیباسازی و خدمات بافت قدیم به شهرداری شهر قشم

وی بر تعریف و طراحی برنامه‌ای جامع جهت اشتراک‌گذاری امکانات و توانمندی‌ها تاکید کرد و اظهار داشت: تقسیم وظایف بین مجموعه‌های ذی‌ربط براساس این برنامه جامع به انسجام خدمات و ساماندهی امور شهری و درنهایت انتفاع جامعه جزیره کمک می‌کند.

فتح‌الهی درخصوص رفع مشکلات دوگانگی مدیریتی در منطقه گفت: مسئولیت امور شهری، زیباسازی و خدمات بافت قدیم شهر قشم به‌طور کامل به شهرداری واگذار می‌شود‌‌.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم همچنین خواستار رسیدگی به سیما و منظر شهر قشم شد و عنوان داشت: تصمیمات و توافقات اخذ شده در این جلسه باید به ‌فوریت وارد عرصه عمل شود.

در ادامه این جلسه، میرداد میردادی شهردار شهر قشم ضمن اعلام آمادگی برای اقدامات مشترک با سازمان منطقه آزاد قشم، برخی از معضلات شهری ازجمله نیاز آسفالت‌ها به ترمیم، موضوع جمع‌آوری آب‌های سطحی، پروانه‌های ساختمانی و مجوزهای کسب را برشمرد.

حبیب بازماندگان رئیس شورای شهر قشم نیز خواستار تعاملات بیشتر به‌ویژه در حوزه بافت فرسوده و قدیم شهر قشم شد.

گفتنی است، اعضای شورای شهر نیز به موضوعاتی از قبیل نیاز به سالن ورزشی برای جوانان و بانوان، آرامستان، ترمینال مسافری و میدان میوه و تره‌بار پرداختند.