با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش انجام پذیرفت:

آغاز فعالیت موزه ورزشی و مرکز استعدادیابی جزیره کیش

موزه ورزشی و مرکز استعدادیابی کیش با حضور برخی از مسئولان این جزیره فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، این دو طرح با هشت میلیارد ریال هزینه به منظور حمایت از فعالیت‌های ورزشی، ارتقای دانش و آگاهی مربیان و هیات‌های ورزشی و همچنین معرفی دستاوردهای ورزشی جزیره ایجاد شده است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مراسم بهره‌برداری از این طرح‌ها با اشاره به اینکه عدم استفاده از اماکن ورزشی در زمان شیوع ویروس کرونا موجب بروز مشکلات مختلف در تاسیسات آنها شده است، گفت: این اماکن با توجه به کاربری گردشگری کیش و ارتباط آن با ورزش باید به سطوح مطلوبی ارتقا یابد.

جعفر آهنگران افزود: با توجه به استقبال سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای فعالسازی برخی اماکن ورزشی، این سازمان در نظر دارد در تامین اعتبار لازم برای بازسازی، بهسازی و نگهداری این اماکن کمک حال بخش خصوصی باشد.

همچنین، مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش گفت: در مرکز آموزش و استعداد‌یابی ورزش کیش و کتابخانه علوم ورزشی برای علاقه‌مندان به منابع علمی معتبر و دانشجویان رشته‌های مختلف با هدف ارتقاء علمی ورزش جزیره تعبیه شده است.

عزیزاله فرضی‌پور افزود: در این مرکز با دعوت از اساتید فدراسیون‌های ورزشی، وزارت ورزش و دانشگاه‌های حاضر در کیش، هیات‌های ورزشی، مربیان، داوران و ورزشکاران در راستای ارتقاء سطح علم و دانش حمایت می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه این مجموعه با اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال ایجاد شده است، اظهار کرد: موزه ورزش کیش نیز با پنج میلیارد ریال اعتبار به عنوان محلی برای نگهداری افتخارات ورزشکاران، پیشکسوتان در ادوار گذشته ایجاد شده است.

گفتنی است، کیش دارای‌ ۴۳۹هزار مترمربع فضای ورزشی است که سرانه ورزشی آن ۱۱متر برای هر نفر بوده که ۱۱برابر کل کشور و چهار برابر میزان جهانی است؛ هم‌اکنون ۴۰هیات ورزشی در کیش فعال بوده و این جزیره حدود هفت هزار ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده و ۶۷مربی دارد.