مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات اعلام کرد:

آمادگی جهت بیمه بسته‌های سرمایه‌گذاری مناطق آزاد برای سرمایه‌گذاران خارجی

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران در دیدار با مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی اعلام کرد: آمادگی داریم بسته‌های سرمایه‌گذاری مناطق آزاد را برای سرمایه‌گذاران خارجی بیمه کنیم.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در این نشست از آماده‌سازی ۷۰۰بسته سرمایه‌گذاری به ارزش بیش از ۳۵۰هزار میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در مناطق آزاد کشور خبر داد.

حجت‌الله عبدالملکی ضمن تقدیر از حمایت صندوق ضمانت صادرات برای بیمه سرمایه‌گذاران خارجی افزود: با افزودن گزینه بیمه در بسته‌های سرمایه‌گذاری، این بسته‌ها برای سرمایه‌گذاران جذاب‌تر خواهد شد و سرمایه‌گذاران با اطمینان کامل در این مناطق حضور خواهند یافت.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پایان به توسعه صادرات در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اشاره و خاطرنشان کرد: برای توسعه صادرات در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیازمند همکاری این صندوق هستیم که با قول مساعد مدیرعامل صندوق ضمانت برای کمک به صادرات مناطق آزاد تسهیلات ویژه به این مناطق اختصاص دهند که به‌زودی در قالب تفاهم‌نامه، به امضای طرفین خواهد رسید.

براساس این گزارش، سیدامیر برهانی به همراه رئیس هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارش عملکرد صندوق ضمانت صادرات، میزان سرمایه این صندوق را در دولت مردمی سیزدهم، پنج برابر دولت گذشته عنوان کرد و گفت: در این دوره توافقاتی نیز با چندین کشور منعقد شده است.