مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس اعلام کرد:

آمادگی منطقه آزاد ارس جهت ایجاد منطقه فرامرزی با کشورهای عضو اکو

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در دومین اجلاس روسای مناطق آزاد و ویژه کشورهای عضو اکو و مناطق آزاد ایران، از آمادگی منطقه متبوع خود جهت ایجاد منطقه فرامرزی بین کشورهای عضو اکو و منطقه بین مرزی با کشور آذربایجان خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محسن نریمان در دومین اجلاس روسای مناطق آزاد و ویژه کشورهای عضو اکو و مناطق آزاد ایران که به میزبانی کشور افغانستان برگزار شد، ضمن دعوت از روسای کشورهای عضو اکو جهت بازدید از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری این منطقه گفت: ارس درخصوص ایجاد منطقه بین مرزی با کشور آذربایجان و منطقه فرامرزی با سایر کشورهای عضو اکو و توسعه همکاری‌های بین‌المللی اعلام آمادگی می‌کند.

وی، منطقه آزاد ارس را قطب تولید محصولات کشاورزی گلخانه‌ای در بین مناطق آزاد عنوان کرد و افزود: با جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در سه سال اخیر ضمن افزایش سطح گلخانه‌ها از ۶۰ به ۲۰۰هکتار، ظرفیت تولید محصولات گلخانه‌ای نیز در منطقه آزاد ارس به ۵۰هزار تن در سال افزایش یافته است.

نریمان در بخش دیگری از سخنان خود به پیشرو بودن منطقه آزاد ارس در حوزه صنعت اشاره کرد و اظهار داشت: ارس با داشتن ۲۲۰واحد تولیدی فعال و بیش از ۲۰۰واحد در حال ساخت که در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسند، صنعتی‌ترین منطقه آزاد کشور می‌باشد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در پایان اظهار امیدواری کرد: اجرایی شدن مصوبات اجلاس روسای مناطق آزاد عضو اکو تاثیرات چشمگیری را در آینده این مناطق خواهد داشت.

گفتنی است، دومین اجلاس روسای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشورهای عضو اکو و مناطق آزاد ایران با مشارکت کشورهای ترکیه، آذربایجان، افغانستان، ارمنستان، پاکستان، تاجیکستان و ایران امروز به میزبانی کشور افغانستان برگزار شد.