معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار خبر داد:

احداث اکوکمپ اقامتی جهت توسعه زیرساخت‌های گردشگری منطقه آزاد چابهار

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار از امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان منطقه آزاد چابهار و شرکت هواپیمایی ماهان برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در قالب ساخت چندین مجتمع اقامتی، تفریحی و گردشگری خبر داد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، محمد هدایی درخصوص اهداف تدوین و امضای این تفاهم‌نامه گفت: ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های چابهار برای جذب گردشگر بسیار ویژه است و انعقاد یک تفاهم‌نامه در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری برای جذب و ماندگاری گردشگر صورت گرفته است.

وی، ساخت چندین مجتمع اقامتی، تفریحی و گردشگری را از مفاد این تفاهم‌نامه عنوان کرد و درباره برخی مفاد آن افزود: بر‌اساس این تفاهم‌نامه، شرکت هواپیمایی ماهان سرمایه‌گذاری قابل توجهی در چابهار انجام خواهد داد. این شرکت یک اکو‌کمپ در کوه‌های مریخی در ساحل اقیانوسی احداث می‌کند.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: در محدوده مجموعه پارک سنگی لیپار در منطقه آزاد چابهار نیز یک هتل احداث خواهد شد. همچنین ساخت مجموعه‌های اقامتی دیگر در کنار این مجموعه موردنظر است.

براساس این گزارش، «منطقه آزاد تجاری-‌صنعتی چابهار» یکی از مناطق آزاد کشور است که فعالیت آن از سه‌دهه پیش آغاز شده است.

شایان ذکر است، چابهار از مناطق زیبای دنیا برای گردشگری است. اسکله‌های تجاری و صیادی فراوان، رودخانه‌های سرباز، باهوکلات، کاجو، بی‌چند، سفره‌های آبی دشتیاری، پدیده موج‌فشان، جنگل حرا، ساحل صخره‌ای، کوه‌های مریخی، تمساح پوزه کوتاه (گاندو)، گل‌فشان، ساحل ماسه‌ای، فرش خزه‌ها و همچنین لیپار و دشتار و بسیاری جاذبه‌های طبیعی دیگر تنها گوشه‌ای از زیبایی‌های طبیعی و مقصد گردشگری چابهار محسوب می‌شوند.