احداث نخستین زیست‌بوم تخصصی صنایع پوشاک ایران در منطقه آزاد انزلی
احداث نخستین زیست‌بوم تخصصی صنایع پوشاک ایران در منطقه آزاد انزلی

هلدینگ هپی‌لند با حمایت سازمان منطقه آزاد انزلی اقدام به تاسیس مجتمع صنعتی تولیدی کارگاهی زیرساخت با حضور 27برنده پوشاک ایران می‌کند؛ مجموعه ای که به منظور حمایت از کسب و کارهای ملی و صنایع داخلی در قالب ایجاد اولین زیست‌بوم تخصصی صنایع پوشاک با مشارکت تولیدکنندگان حوزه پوشاک، آخرین مراحل احداث خود را پشت سر می‌گذارد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، نخستین مرکز تخصصی صنایع پوشاک ایران، با زیر بنایی بالغ بر ۷۰۰۰مترمربع در ۳طبقه، در شهرک صنعتی شماره‌۲ منطقه آزاد انزلی، ظرفیت اشتغال‌زایی مستقیم برای ۴۰۰نفر را فراهم می‌کند و با تشکیل زنجیره تولید، با حضور شرکت‌های طراحی، تولید انواع پوشاک و بازاریابی، الگوی جدیدی از فعالیت در صنعت پوشاک را پدید می‌آورد.

در مدل طراحی و در حال اجرا از سوی هلدینگ سرزمین شاد منطقه آزاد انزلی، شرکت مزبور در تمامی مراحلِ آغاز تا پایان راه‌اندازی، مشتمل بر الگوسازی، مشاوره چیدمان خط، برندسازی، خدمات چاپ، گل‌دوزی، شست،سفارش کار و خرید، خدمات دکمه و مادگی با توجه به استانداردهای ملی و بین‌المللی در کنار تولیدکنندگان می‌باشد.

هلدینگ سرزمین شاد، به عنوان صادرکننده و کار آفرین نمونه صنعت پوشاک کشور، تاکنون موفق به دریافت گواهینامه‌های متنوع ملی و بین‌المللی شده است.

گفتنی است، بهره‌مندی از مزایا و معافیت‌های قانونی، زیرساخت‌های متنوع بندری، حمل و نقلی و نزدیکی به بازارهای مصرف حوزه خزر و اوراسیا؛ موجب کاهش هزینه تمام‌شده و رقابتی شدن محصولات تولید-صادراتی در منطقه آزاد انزلی و نخستین زیست‌بوم تخصصی صنایع پوشاک می‌شود.