مشاور رئیس‌جمهور در بازدید از روند احداث مجتمع تجاری-‌تفریحی میکامال کیش خبر داد:

احداث نیروگاه جدید با سرمایه‌گذاری شرکت میکامال در جزیره کیش

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی، از سرمایه‌گذاری شرکت میکامال جهت احداث نیروگاه جدید برای تامین برق منطقه آزاد کیش خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، سعید محمد، هیات همراه و جعفر آهنگران مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، در بازدید از بخش‌های مختلف مجموعه تجاری-تفریحی میکامال کیش بر ضرورت تامین انرژی پایدار در این جزیره تاکید کرد و گفت: بحران اصلی منطقه آزاد کیش، تامین برق است و این انرژی باید در جزیره پایدار باشد.

وی افزود: با سرمایه‌گذاری شرکت میکامال و احداث نیروگاه جدید جهت تامین برق منطقه آزاد کیش می‌توانیم گام‌های موثری در این زمینه برداریم.

مشاور رئیس‌جمهور تصریح کرد: طرح پیشنهادی پس از ارائه به معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش و بررسی‌های لازم این مهم در جزیره کیش عملیاتی خواهد شد.

سعید محمد با بیان این که امکانات و قوانین جزیره کیش به خاطر منطقه آزاد بودن باید تسهیل‌گر فرآیند سرمایه‌گذاری در این منطقه باشد، اظهار داشت: منطقه آزاد کیش از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های قابل توجهی برخوردار است و فعالان اقتصادی می‌توانند با آرامش‌خاطر در این منطقه سرمایه‌گذاری کنند.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی، در رابطه با واگذای واحد‌های تجاری مجموعه تجاری-‌تفریحی میکامال گفت: مدیریت واحد با برنامه مدون می‌تواند گردشگران زیادی را از اقصی نقاط کشور به این منطقه جذب کند.

سعید محمد با اشاره به این که باید در این مجموعه انجمن مالکین تشکیل شود، افزود: با رعایت قوانین و مقررات حاکم در مجموعه تجاری-تفریحی میکامال می‌توانیم فضایی آرام و پرنشاطی را برای گردشگران فراهم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این که شرکت میکامال ۴۰درصد در این مجموعه حق مالکیت دارد، یکی از عضوهای اصلی در انجمن مالکین محسوب می‌شود و می‌تواند این مجموعه را به نحو شایسته مدیریت کند.

مشاور رئیس‌جمهور، در اجرای پروژه مجموعه تجاری-‌تفریحی میکامال بر لزوم اهمیت نوع مهندسی هوشمند‌سازی ساختمان این مجموعه اشاره داشت و گفت: سیستم‌های ایمنی ساختمان اعلام و اطفاء حریق از شرایط مطلوبی برخوردار است و باید ایجاد پرده حریق در این مجموعه مورد توجه قرار گیرد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی تاکید کرد: در فضاهای باز باید پرده حریق وجود داشته باشد، در غیر این صورت هنگام حریق دودی که ایجاد می‌شود تمام طبقات را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

همچنین، مدیرعامل شرکت میکامال کیش در ادامه بازدیدها با بیان این که در جامعه فقط سیستم تجاری پاسخگو نیست و باید سیستم، تفریحی و تجاری باشد، افزود: آکواریوم، سالن پاتیناژ و سالن‌های برگزاری برنامه‌های متنوع و کنسرت‌ها که با گنجایش ۱۴۰۰نفر پیش‌بینی شده، از ظرفیت‌های بارز این مجموعه است.

نادر کشتکار، درخصوص بهره‌برداری مجموعه تجاری-‌تفریحی میکامال گفت: این مجموعه نزدیک ۴۰۰مالک شخصی دارد و از ابتدای آغاز طرح واحدها پیش‌فروش شده و از نظر حجم ماندگاری مساحتی برای شرکت ۴۰درصد است.

به گفته وی، از تعداد ۶۸۵واحد، ۴۳۰واحدی که در مجموعه میکامال واگذار شده از نظر مساحتی ۶۰درصد است که همه مالکین تابع مقررات ابلاغ شده در این مجموعه هستند.

کشتکار در راستای حمایت از تولیدات داخلی اظهار داشت: در طبقه سوم میکامال بازاری با نام ایرانیان طراحی شده است که هنر معماری اسلامی و ایرانی را در این مجموعه به نمایش گذاشتیم.

مدیرعامل شرکت میکامال افزود: مدلی که در این بخش در نظر گرفته شده است، در کنار آن غرفه‌های دیگری است که فرهنگ ایران و ایتالیا را به نمایش گذاشته تا برندهای ایتالیایی و ایرانی در این مجموعه عرضه شود.

کشتکار با بیان این که اگر مجموعه تجاری-‌تفریحی میکامال را به عنوان تعاریف بین‌المللی هر ۸متر یک شغل ایجاد می‌کند در نظر بگیریم، در این مجموعه ۸۵هزار متر مفید وجود و این مجموعه بین ۷هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم را ایجاد می‌کند که ۵۰درصد آن شغل مستقیم است.

مدیرعامل شرکت میکامال در خصوص تعداد ۱۰۰۰واحد پارکینگ در مجموعه میکامال گفت: براساس مطالعات ترافیکی که انجام شده است، تعداد پارکینگ‌های موجود در این مجموعه با توجه به تعداد خودروهای سواری که در سطح جزیره وجود دارد، با دو تایم ورود و خروج برای این واحدها کافی است.

لازم به ذکر است، مجموعه تجاری-‌تفریحی میکامال کیش با مساحت تقریبی ۳۵هزار مترمربع، ۵طبقه تجاری و ۲طبقه پارکینگ اختصاصی را شامل می‌شود. پارکینگ میکامال، گنجایش ۱۰۰۰خودرو را دارد.

در بازار میکامال، حدود ۸۰۰غرفه و مغازه در ۵طبقه تجاری فعالیت می‌کند که در آنها اقلام و اجناس گوناگونی به فروش می‌رسد. سالن پاتیناژ، تله‌کابین ساحلی، مجتمع سینمایی، گلف مجازی، سرزمین عجایب، شهربازی کودکان، دنیای اکتشاف و کارتینگ میکا‌مال از دیگر امکانات منحصر‌به‌فرد این مجتمع تفریحی هستند.

همچنین بزرگترین آکواریوم خاورمیانه در میکامال کیش قرار دارد که غواصی با نمایی در آسانسوری با دید ۳۶۰درجه درنظر گرفته شده است.

گفتنی است؛ سعید محمد مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی، هیات همراه، جعفر آهنگران رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، معاونان و برخی از مدیران این سازمان در ادامه بازدیدها از تالار بورس کیش بازدید کردند و مشاور رئیس بر راه‌اندازی بورس بین‌الملل در کیش تاکید کردند‌‌.