مدیر جذب سرمایه‌گذاری،‌ بانک و بیمه سازمان منطقه آزاد ماکو اعلام کرد:

ارائه ۵۰بسته سرمایه‌گذاری منطقه آزاد ماکو در بزرگترین رویداد اقتصادی کشور

مدیر جذب سرمایه‌گذاری،‌ بانک و بیمه سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: منطقه آزاد ماکو با حضور در نمایشگاه تجاری اکسپو ایران به‌عنوان بزرگترین رویداد اقتصادی کشور‌، ضمن معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های توسعه سرمایه‌گذاری در این منطقه،‌ ۵۲بسته سرمایه‌گذاری تهیه شده را نیز برای متقاضیان سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی رونمایی می‌کند.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، آرش یوسف‌زاده افزود:‌ پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران با عنوان اکسپو‌۲۰۲۳ ایران، از ۱۷ الی ۲۰اردیبهشت‌ماه جاری در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی دائمی تهران برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه، یکی از رویدادهای بزرگ اقتصادی کشور است، اظهار کرد: نمایشگاه اکسپو، رویداد بسیار مهمی در حوزه صادراتی نمودن محصولات تولیدی کشور خصوصا در مناطق آزاد است که می‌تواند کمک شایان در تحقق شعار رشد تولید و مهار تورم صورت دهد.

مدیر جذب سرمایه‌گذاری،‌ بانک و بیمه سازمان منطقه آزاد ماکو تصریح کرد: تلاش‌های بسیاری توسط دولت صورت گرفته تا دفاتر تجاری کشورهای ‌هدف و همسایه ایران، از این نمایشگاه بازدید داشته باشند.

یوسف‌زاده ادامه داد: در راستای پیشبرد اهداف دولت جمهوری اسلامی ایران، دبیرخانه شورایعالی ‌مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی با حضور چند منطقه آزاد در این نمایشگاه شرکت خواهد کرد که منطقه آزاد ماکو نیز با معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه‌های لجستیک و حمل‌ونقل،کشاورزی، صنعت و معدن و گردشگری، با تمام توان در این نمایشگاه شرکت خواهد نمود.

وی افزود: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، مناطق آزاد کشور در یک سالن از نمایشگاه بین‌المللی تهران غرفه ایجاد کرده و توانمندی‌های منطقه خود را با محوریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ارائه می‌کنند.

مدیر جذب سرمایه‌گذاری،‌ بانک و بیمه سازمان منطقه آزاد ماکو در پایان با بیان اینکه مناطق آزاد کشور در سالن شمارهA28 این نمایشگاه مستقر خواهند بود، خاطرنشان کرد:‌ مناطق آزاد کشور ۳۵۰بسته سرمایه‌گذاری در این نمایشگاه عرضه خواهند کرد که هر منطقه‌ بالغ‌بر ۵۰بسته را تهیه و تدوین کرده‌ است؛ بر همین اساس مقرر شده بسته‌ها توسط دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی رونمایی گردد تا سرمایه‌گذاران بتوانند با تسهیل صورت گرفته، انتخاب مناسبی داشته باشند.