ارتقاء کیفیت خدمات سفر در جزیره قشم با همگرایی سازمان و ارگان‌های شهرستان
ارتقاء کیفیت خدمات سفر در جزیره قشم با همگرایی سازمان و ارگان‌های شهرستان

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم بر لزوم همگرایی مدیریت‌های سازمان و ارگان‌های شهرستان، به منظور آماده‌سازی جزیره برای ارائه خدمات بهتر به گردشگران تاکید کرد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، افشار فتح‌الهی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر این منطقه که با حضور جمعی از معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم و تنی چند از مسئولان شهرستان برگزار شد؛ ضمن تاکید بر لزوم ارتقا کیفیت خدمات به ساکنان و گردشگران جزیره اظهار داشت: برای کمک به بهبود خدمات‌دهی نیاز است در انتخاب اعضای کمیته خدمات سفر بازبینی صورت گرفته و از ظرفیت مسئولان شهرستانی نیز در این بخش استفاده گردد.

وی در ادامه به هزینه‌های بالای زندگی مردم و درآمد پایین در این منطقه آزاد اشاره کرد و گفت: در حال حاضر راهکار کاربردی و میانبر برای بهره‌مندی از مزایای زندگی در یک منطقه آزاد، توسعه صنعت گردشگری و برنامه‌ریزی صحیح در این راستا می‌باشد.

فتح‌الهی، برنامه‌های بلندمدت در حوزه صنایع جهت ارتقا اقتصاد جامعه محلی را نیز لازم دانست و افزود: اکنون به دلیل گذر از دوران دو ساله قرنطینه و شرایط آب و هوایی مطلوب جزیره قشم در کنار جاذبه‌های منحصربه‌فرد و طبیعی آن، با موج گسترده‌ای از گردشگران مواجه هستیم که باید به چشم فرصتی جهت اشتغال‌زایی و کسب درآمد برای جامعه محلی به آن نظر داشت.

 

احصاء ظرفیت‌های قشم برای میزبانی شرکت‌کنندگان جام‌جهانی فوتبال‌۲۰۲۲

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم اظهار داشت: باتوجه به انعقاد تفاهم‌نامه بین فدراسیون فوتبال کشور با دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، جزایر قشم و کیش به عنوان ظرفیتی برای پذیرش علاقه‌مندان به حضور در مسابقات جام‌جهانی فوتبال سال‌۲۰۲۲ قطر معرفی شده‌اند؛ بنابراین لازم است با برنامه‌ریزی دقیق، ظرفیت‌ها، کاستی‌ها و نیازهای جزیره قشم در این حوزه شناسایی شده و برای حل آن گام برداشته شود.

به گفته وی، گسترش و تقویت اماکن اقامتی در بخش بوم‌گردی‌ها باید توسعه بیشتری پیدا کند و در بخش‌های دیگری همچون حمل و نقل، زیرساخت‌های عمرانی، آی‌تی، خدمات، بهداشت و درمان، تامین مایحتاج عمومی برنامه‌ریزی شود تا در تعطیلات پیش‌رو در دهه فجر، نوروز و میزبانی جام‌جهانی فوتبال، کمبودی وجود نداشته باشد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم در پایان بر لزوم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی تاکید کرد و خاطرنشان کرد: پروژه‌های نیمه‌تمام مربوط به بخش گردشگری و تفریحات دریایی باید هرچه زودتر ساماندهی شده و در سایر بخش‌های موردنیاز جزیره مانند طرح سالم‌سازی شنا و امکانات رفاهی در مبادی ورودی و پروژه‌های مرتبط با حوزه تفریحات گردشگری نیز باید از توانمندی‌های بخش خصوصی استفاده بهینه کرد.

گفتنی است، در این جلسه روسای کمیته‌های مختلف ستاد اجرایی خدمات سفر به ارائه گزارشی از وضعیت اقدامات پیش‌بینی و انجام شده در حوزه اختیارات خود پرداختند و سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم نیز جهت بهبود خدمت‌رسانی در هر بخش دستوراتی را صادر نمود.