مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم عنوان کرد:

ارتقای کیفیت زندگی شهروندان با زیباسازی شهری قشم

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم با ارائه عملکرد این واحد در سال‌98، از اختصاص 7میلیارد ریال اعتبار به ساخت المان‌های شهری خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، فرج طهماسبی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده توسط این مدیریت در بخش زیباسازی شهری بیان داشت: با حمایت و تاکید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم مبنی بر لزوم تامین آسایش روانی و بصری شهروندان، در سال گذشته ۷میلیارد ریال اعتبار صرف سفارش ساخت و خرید ۲۷المان شد.

وی ادامه داد: از مجموع تعداد المان‌های مذکور، تعداد ۱۴آیتم تحویل شده که تعداد بیش از ۷۰درصد آنها نصب و بقیه نیز در حال نصب می‌باشند. بخشی از این المان‌ها در مکان‌هایی مانند پارک ایران زمین، نخل زرین، پارک کودک سینما دریا، پارک زیتون و چهارراه‌های سعدی و سرخس نصب شده است.

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم با تاکید بر نقش زیباسازی فضای شهری گفت: رنگ‌آمیزی، ایجاد فضای سبز و نصب المان‌های شهری، تاثیرپذیری بسیاری در تلطیف روحیه انسان‌ها داشته و آرامش روانی را در ذهن و حافظه افراد متبلور می‌کند.

 

استفاده از رنگ و نور در ایجاد جلوه‌های بصری مطلوب شهری

طهماسبی از رنگ‌آمیزی، نصب مجسمه و مبلمان شهری و اضافه کردن عناصر زیبا به سیمای شهری به عنوان یکی از اهداف مدیریت امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم یاد کرد و عنوان داشت: به منظور افزایش نشاط شهروندان، رنگ‌آمیزی ۹۰باکس برق، ۱۰۰مخزن زباله بزرگ و بیش از ۱۵دیوارنمای شهری در سال گذشته به انجام رسیده و روند اجرای نقاشی‌های دیواری در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت.

وی یکی از نواقص سیمای شهری قشم را در چند سال اخیر، فقدان نورپردازی مناسب در معابر و محل‌های پرتردد شهر دانست و افزود: این مقوله یکی از مطالبات مردمی بوده که سال گذشته به دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با برنامه‌ریزی مناسب و تخصیص اعتبار، پروژه نورپردازی شهر قشم شروع و اجرای عملیات نورپردازی در ۵نقطه در دستورکار قرار گرفت.

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: متاسفانه شیوع بیماری کرونا در کشور با تعطیلی بسیاری از کارگاه‌های سازنده مصالح نورپردازی، همراه شد که به همین دلیل  علیرغم پیش‌بینی، اتمام کار نورپردازی قبل از شروع سال‌۹۹، مراحل اتمام و بهره‌برداری از این پروژه به سال جاری موکول شد.

طهماسبی ضمن ابراز امیدواری پایان بیماری کرونا و ادامه کارهای زیباسازی ازجمله خرید و نصب بقیه المان‌های پیش‌بینی شده، نقاشی‌های دیواری، بازسازی میادین فرسوده، توسعه پارک‌ها و فضای سبز و نورپردازی معابر بیان داشت: با همراهی و حمایت‌های همیشگی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم برای اجرای این پروژه‌ها در سال جدید، به زودی شاهد تحولی در فضای شهری و ایجاد محیطی مناسب و شاداب برای مردم جزیره قشم و گردشگران خواهیم بود.