وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت:

استفاده از ظرفیت‌های مناطق آزاد حوزه خلیج‌فارس در جام‌جهانی‌۲۰۲۲ قطر

وزیر ورزش و جوانان از در نظر گرفتن تسهیلات ویژه درخصوص ویزای گردشگران جام‌جهانی‌2022 قطر خبر داد و بر استفاده از ظرفیت‌های مناطق آزاد حوزه خلیج‌فارس تاکید نمود.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، حمید سجادی در آیین افتتاحیه جشنواره جزیره فوتبال کیش با تاکید بر استفاده مطلوب از ظرفیت‌ها برای حضور در جام‌جهانی‌۲۰۲۲ قطر اظهار داشت: جام‌جهانی یکی از رویدادهای مهم پیش‌رو بوده و امیدواریم بتوانیم از ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی این رویداد بهره لازم را ببریم که این امر تمرین خوبی برای حضورمان در حوزه خلیج‌فارس است‌‌.

وی با تاکید بر اصل ورزشی بودن رویداد قطر تصریح کرد: با توجه به مطبوع بودن هوای کشورهای حوزه خلیج‌فارس در نیمه دوم سال، بسیاری از تیم‌های ورزشی ازجمله فوتبال اردوهای ورزشی خود را در این مناطق برگزار می‌کنند‌‌.

سجادی با اشاره به بهره‌گیری از ویژگی‌های مناطق آزاد در برگزاری رویدادهای ورزشی افزود: باید از رویدادهای مختلف، اردوهای تمرینی، زمین‌های چمن‌ مناسب، استخر، سالن‌های ورزشی و سایر ویژگی‌های منطقه آزاد کیش استفاده کنیم .

وزیر ورزش و جوانان در پایان درخصوص ویزای گردشگران در جام جهانی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران تسهیلات ویژه‌ای درخصوص ویزا برای جزیره کیش در نظر گرفته است و با مدیریت کارآمد و ارزشمندی که در این منطقه حضور دارد، نه‌ تنها برای جام‌جهانی بلکه برای سایر رویدادهای ورزشی منطقه نیز از آن استفاده خواهیم کرد.