مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس مطرح کرد:

اعطای ۱۲۰میلیارد ریال تسهیلات به ۴۶شرکت دانش‌بنیان و فناور آذربایجان شرقی

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با اعلام اینکه صندوق پژوهش و فناوری ارس با سرمایه‌گذاری دولتی و بخش خصوصی از سال98 تاسیس شده است، از اعطای بیش از 120میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور استان آذربایجان شرقی توسط این صندوق خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محسن نریمان افزود: این تسهیلات از منابع صندوق پژوهش و فناوری ارس، منابع خط اعتباری صندوق نوآوری و شکوفایی و نیز منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به ۴۶شرکت دانش‌بنیان استان آذربایجان شرقی تخصیص و پرداخت شده است.

وی گفت: تسهیلات پرداختی به شرکت‌های دانش‌بنیان به منظور تامین سرمایه در گردش، خرید و نصب تجهیزات و تکمیل خط تولید، تولید نمونه محصول، تولید صنعتی محصول و لیزینگ بوده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس ادامه داد: این صندوق همچنین ضمانت‌نامه‌های مختلفی را به ارزش بیش از ۱۵۰میلیارد ریال برای ۲۶شرکت صادر کرده است.

نریمان افزود: صندوق پژوهش و فناوری ارس بعنوان اولین صندوق پژوهش و فناوری استان آذربایجان شرقی و با اقدام اولیه سازمان منطقه آزاد ارس در سال۹۸ و با سرمایه گذاری ۳۴درصدی سازمان منطقه آزاد ارس، ۱۵درصد پارک علم و فناوری تبریز و ۵۱درصد سهام بخش خصوصی شامل شرکت‌های همگامان و تارلاامین ارس تاسیس گردیده است.

وی گفت: هم‌اکنون خدماتی از قبیل صدور انواع ضمانت‌نامه، ارائه‌ تسهیلات، سرمایه‌گذاری خطرپذیر، اخذ و اعطای کارگزاری‌ها، عاملیت و مدیریت منابع مالی توسط این صندوق به مشتریان ارائه می‌شود.

نریمان تصریح کرد: صندوق پژوهش و فناوری ارس عاملیت مالی و کارگزار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همچنین صندوق نوآوری و شکوفایی و عاملیت مالی پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی را برعهده دارد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: در سال‌های اخیر با تاسیس مرکز رشد در منطقه آزاد ارس و صندوق پژوهش و فناوری ارس و نیز مرکز نوآوری ارس قدم‌های خوبی در مسیر اقتصاد دانش‌بنیان و تکمیل اکوسیستم دانش‌بنیان در این منطقه برداشته است.

گفتنی است، هم‌اکنون صندوق پژوهش و فناوری ارس در شهر جلفا و تبریز دارای دفتر بوده و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور منطقه و استان می‌توانند به منظور بهره‌مندی از خدمات صندوق به دفتر تبریز واقع در پارک علم و فناوری تبریز و دفتر جلفا واقع در مجتمع اداری مشاهیر آذربایجان مراجعه نمایند.