اعلام مصوبات کارگروه ماده‌۸ منطقه آزاد اروند
اعلام مصوبات کارگروه ماده‌۸ منطقه آزاد اروند

جلسه کارگروه ماده‌8 منطقه آزاد اروند به عنوان نهاد عالی تصویب طرح‌های تفصیلی و جامع در منطقه برگزار و مصوبات آن اعلام شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، این جلسه به ریاست رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند و با حضور نمایندگان ۵وزارتخانه عضو کارگروه، فرماندار ویژه آبادان و جمعی از مسئولین محلی در سالن جلسات سازمان برگزار گردید‌.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به اختیارات بالای این کارگروه، از مصوبات آن به عنوان مرجع استفاده از زمین در محدوده منطقه آزاد اروند نام برد و افزود: کارگروه ماده‌۸ ‌به صورت متوالی با توجه به هماهنگی با نمایندگان وزرای مربوطه برگزار و در برنامه‌ریزی و تغییرات کاربری‌های طرح‌های منطقه نقش دارد .

اسماعیل زمانی تصریح کرد: این جلسات با این هدف برگزار می‌شود که ارجاعات سازمان‌ها، دستگاه‌ها یا مردمی که تقاضای تغییر یا تعیین کاربری اراضی در محدوده اروند را دارند به صورت چابک مورد بررسی قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: موارد مذکور پس از بررسی‌های کارشناسی طبق طرح جامع و به تشخیص کمیته فنی به کارگروه ارجاع داده می‌شود و درخصوص آنها تصمیم‌گیری می‌شود.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به اینکه این جلسه بعد از مدت‌ها برگزار شد و مسائل زیادی مورد بررسی قرار گرفت، اظهار نمود: بعضی موضوعات کلی و بعضی دیگر موردی بود؛ که خوشبختانه آن دسته از طرح‌هایی که توجیه کارشناسی و فنی مناسبی داشت تصویب شد، بعضی به کلی رد و تعدادی هم برای بازنگری به کارگروه و شهرداری مربوطه ارجاع شد.

زمانی، یکی از مهم‌ترین موضوعات مطرح شده در کارگروه ماده‌۸ را مربوط به اراضی روستاها دانست و افزود: طرح‌های روستاهای رمیله، طویشه و سلیچ بررسی و با شرط حفظ کاربری فضای سبز و نخیلاتشان به امید حل مشکلات مردم، جزء محدوده خدمات شهری شدند.

رئیس کارگروه ماده‌۸ منطقه آزاد اروند در پایان تصریح کرد: طرح تفصیلی مجتمع تجاری، اداری و خدماتی در ورودی شهر آبادان به مساحتی بیش از ۵۷هکتار نیز بررسی و طبق نقشه‌هایی که ارائه شد به تصویب رسید. همچنین موضوع مهم اسکله تجاری-گردشگری در جزیره مینو مطرح و کلیات آن به تصویب رسید.