افتتاح دو مجتمع تجاری و گردشگری در منطقه آزاد انزلی
افتتاح دو مجتمع تجاری و گردشگری در منطقه آزاد انزلی

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی به همراه تعدادی از معاونین و مدیران این سازمان، از دو پروژه خدمات تجاری و گردشگری در حال احداث در فاز تجارت و گردشگری منطقه بازدید به عمل آورد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در راستای برنامه‌های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در بررسی میدانی طرح‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زمین‌های مختلف تولیدی، زیرساختی، حمل و نقل و خدماتی در حال ساخت؛ دو مجتمع تجاری، گردشگری «هپی‌مارت» و «ماهان مال» مورد بازدید قرار گرفت.

در این بازدیدها، مدیران دو مجمومه خدمات تجاری، گردشگری و فرهنگی با ارائه گزارشی از امکانات و کیفیت مصالح به کار رفته در مجتمع خود، برنامه‌های مجموعه متبوع خویش جهت جذب شرکت‌ها و برندهای ملی و بین‌المللی و ارتقای کیفیت خدمات قابل ارائه به فعالین اقتصادی و گردشگران را تشریح و مسائل و دغدغه‌های خود را نیز مطرح نمودند، که دستورات لازم نیز جهت رفع آنها صادر شد.

محمدولی روزبهان در این دیدارها با تاکید بر لزوم تسریع در تکمیل هر دو مجتمع، توجه مدیران مجتمع‌های هپی‌مارت و ماهان را به لزوم در نظر داشتن شرایط متحول منطقه‌ای و قرار گرفتن منطقه آزاد انزلی در مقطع حساس از بالندگی و توسعه خود به دلیل فرصت‌های پیش روی در پرتو همکاری با اتحادیه اقتصادی اوراسیا، فعال شدن کریدورهای بین‌المللی، تکمیل پروژه‌های زیرساختی همچون اتصال به شبکه ریلی و بهره‌برداری از اسکله‌ها و امکانات ناوبری و لجستیک در مجتمع بندری کاسپین، خواستار شد و با بیان اینکه براساس این شاخص‌ها و تحولات، منطقه آزاد انزلی در قرن آتی به مرکز ارتباطی کشورهای حوزه دریای خزر، اوراسیا با کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و دریای عمان تبدیل می‌شود، لزوم ارتقای امکانات و استانداردهای خدماتی منطقه در حوزه‌های مختلف برای آن دوران را امری مهم عنوان کرد.

بر اساس این گزارش، مجتمع تجاری-گردشگری «هپی مارت»، یک پروژه چندوجهی در زمینی به مساحت ۲۵۰۰مترمربع، در پنج طبقه و با زیربنای ۸۰۰۰مترمربع است که دارای دو بخش عمده فضای فروشگاهی با زیربنای ۴۲۰۰مترمربع و ۱۰۰۰مترمربع سرای عرضه غذای ایرانی و بین‌المللی به عنوان بزرگترین بام رستوران استان گیلان است که فوت‌کورت مجموعه در سقف مجموعه با دید ۳۶۰درجه‌ای، جاذبه جدید گردشگری محسوب می‌شود.

همچنین، مجتمع تجاری «ماهان مال» نیز در زمینی به مساحت ۲۸۰۰مترمربع در پنج طبقه با زیربنای ۱۱۰۰۰مترمربع مشتمل ۵۵غرفه تجاری و اداری است. تمرکز این مجموعه بر ارائه خدمات خرده فروشی، بازرگانی و اداری بوده که با توجه به گسترش فعالیت‌های تجاری و ترانزیتی منطقه و نیازهای روبه افزایش، وجود چنین امکانات و خدماتی، مجوز احداث این مجتمع خدمات تجاری از سوی سازمان به بخش خصوصی صادر شده است.

گفتنی است، هر دو مجتمع از معماری و تکنولوژی روز دنیا بهره می‌برند و با تمرکز بر جذب برندهای بزرگ پوشاک، تولید و صنعت، با قرار گرفتن در جوار پارکینگ‌های فاز تجارت و گردشگری، در سال جهش تولید بر امکانات ارائه خدمات تجاری به بازرگانان داخلی و خارجی فعال در سطح منطقه و تنوع‌بخشی به خدمات گردشگری به گردشگران ورودی به استان و منطقه آزاد انزلی افزوده‌اند.