افتتاح فاز نخست پالایشگاه نفت خام فوق سنگین شرکت پارس بهین پالایش نفت قشم
افتتاح فاز نخست پالایشگاه نفت خام فوق سنگین شرکت پارس بهین پالایش نفت قشم

حسن روحانی پالایشگاه نفت خام فوق سنگين شركت پارس بهين پالایش نفت قشم با سرمایه‌گذاری ارزی 164میلیون دلار و ظرفیت تولید 35 هزار بشكه قیر در روز را، افتتاح کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، شرکت پارس بهین پالایش نفت قشم سرمایه‌گذار خصوصی این پروژه بوده که با هدف ساخت پالایشگاه نفت خام سنگین در مساحتی به وسعت ۴۰هکتار، قرار است در دو فاز؛ تولید قیر به‌عنوان محصول اصلی و نفت خام سبک به ‌عنوان محصول فرعی به خودکفایی اقتصادی و ارزآوری کشور کمک کند.

یک هزار و ۱۰نیرو در دوران ساخت این شرکت مشغول به کار بوده‌اند و پس از افتتاح، ۲۵۰نفر به‌ صورت ثابت در این شرکت اشتغال خواهند داشت.

تولید محصولات باکیفیت بالا مطابق با استانداردهای یورو‌۲۰۰۵، کاهش آلودگی محیط‌زیست، بهره‌وری انرژی، کمک به ارتقا صادرات از اهداف اصلی این شرکت است.

گفتنی است، امروز پنج‌شنبه ۲۵دی‌ماه ۹۹، در جلسه ویدیو کنفرانسی با حضور رئیس‌جمهور، ۲۷پروژه منطقه آزاد قشم در دو بخش دولتی و خصوصی با سرمایه‌گذاری ارزی ۲۴۰میلیون دلار و ریالی ۱۷هزار و ۴۳۰میلیاردی در پنج صنعت نفت، گاز و انرژی، تولیدی، شیلاتی، عمرانی و گردشگری که برای جامعه محلی، دو هزار و ۲۶۳فرصت شغلی ایجاد کرده، افتتاح شد.