سرپرست سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد:

افتتاح ۸پروژه اقتصادی در منطقه آزاد اروند توسط ریاست جمهوری

سرپرست سازمان منطقه آزاد اروند گفت: 8پروژه اقتصادی به ارزش ۱۴هزار و ۴۲۷میلیارد ریال و با اعتبار ارزی 1.6میلیون یورو، با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس‌جمهور در منطقه آزاد اروند به بهره‌برداری می‌رسند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، حسین گروسی در توضیح میزان اشتغال ۸طرح اقتصادی منطقه آزاد اروند اظهار داشت: فرصت شغلی ایجاد شده در این پروژه‌ها به صورت مستقیم برای ۹۰۷نفر و غیرمستقیم ۱۳۲۹نفر خواهد بود.

وی، این پروژه‌ها را که تماما با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام شده است، گامی در جهت توسعه منطقه خواند و افزود: اکثر این پروژه در سایت صنعتی خرمشهر و یک مورد نیز در شهرک صنعتی شماره یک آبادان به بهره‌برداری می‌رسند.

سرپرست سازمان منطقه آزاد اروند در پایان تصریح کرد: شرکت پرداخت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان اروند با محصول پایانه فروش آنلاین باسیم و بی‌سیم آفلاین و دستگاه خودپرداخت، صنایع غذایی میهن نیز با محصول سردخانه دومداره ۵هزار تنی، شرکت صنعت الکتریک ایرانیان اروند با محصول طرح توسعه کلید مینیاتوری لامپ ال‌ای‌دی و چراغ پروژکتوری، شرکت عطر تن‌آرای اروند با محصول عطر ادکلن و لوازم آرایشی، مرکز نوآوری منطقه آزاد (اروند تک) با محصول شتاب‌دهنده، شرکت یزدان پرتو الماس اروند با محصول انواع لامپ‌های ال‌ای‌دی و در آخر شرکت صلح آسمانی اروند با محصول تولید فیلتر روغن موتور؛ ۸پروژه اقتصادی منطقه آزاد اروند هستند که با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری خواهند رسید.

گفتنی است، چهارمین دور افتتاح پروژه‌های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی همزمان با فرا رسیدن عید فطر (پنجشنبه ۲۳اردیبهشت‌ماه) با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهوری برگزار می‌شود