الحاق بنادر شهید بهشتی و کلانتری به محدوده منطقه آزاد چابهار تصویب شد

عضو کمیسیون شوراهای مجلس و امور داخلی شورای اسلامی گفت:‌ در جلسه این کمیسیون، بررسی لایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری-‌صنعتی چابهار بررسی و تصویب شد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، ابوالفضل ابوترابی درباره جزئیات جلسه این کمیسیون افزود: در این جلسه، طرح ممنوعیت انتخاب یا انتصاب مقامات […]

عضو کمیسیون شوراهای مجلس و امور داخلی شورای اسلامی گفت:‌ در جلسه این کمیسیون، بررسی لایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری-‌صنعتی چابهار بررسی و تصویب شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، ابوالفضل ابوترابی درباره جزئیات جلسه این کمیسیون افزود: در این جلسه، طرح ممنوعیت انتخاب یا انتصاب مقامات و مدیران دارای تابعیت مضاعف و مرتبط با کشورهای خارجی با حضور نمایندگان پیشنهاد‌دهنده طرح و مسئولانی از وزارت کشور، وزارت اطلاعات، وزارت امور خارجه، ستاد کل نیروهای مسلح، سازمان اطلاعات سپاه، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان انرژی اتمی، دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی و نمایندگان معاونت قوانین و مرکز پژوهش‌های مجلس بررسی شد.

ابوترابی در این کمیسیون طرح ممنوعیت انتخاب یا انتصاب مقامات یا مدیران دارای تابعیت مضاعف و مرتبط با کشورهای خارجی بررسی و نتایج آن به مرکز پژوهش‌های مجلس ارائه شد.

وی افزود: درخصوص موضوع لغو و ممنوعیت انتخاب یا انتصاب دو تابعیتی‌ها در مجلس، پنج طرح و لایحه در مجلس شورای اسلامی وجود دارد که در این خصوص یک موضوع کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، یک موضوع به کمیسیون اجتماعی و سه موضوع به کمیسیون حقوقی و قضایی ارجاع شده است؛ ضمن اینکه همزمان مرکز پژوهش‌های مجلس هم در این خصوص فعالیت دارد و نتایج و خروجی نهایی این کمیسیون‌ها به مرکز پژوهش‌ها اعلام خواهد شد و تجمیع آن به کمیسیون حقوقی و قضایی ارجاع داده شود.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون حقوقی قضایی کمیسیون اصلی بررسی کننده این طرح‌ها و لوایح است و مابقی کمیسیون‌ها کمیسیون فرعی به حساب می‌آیند.