با هدف بهره‌مندی مردم قشم از خدمات رفاهی انجام پذیرفت:

امضاء تفاهم‌نامه سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت گاز استان هرمزگان

تفاهم‌نامه سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت گاز استان هرمزگان با هدف تامین رفاهیات مردم قشم از سوی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان امضاء شد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، ظهر امروز (۲۹تیرماه۱۴۰۱) تفاهم‌نامه همکاری سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت گاز استان هرمزگان از سوی افشار فتح الهی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و فؤاد حمزوی مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان به امضاء رسید.

بر‌اساس شرایط مندرج در این تفاهم‌نامه، در یک‌ماه آینده، گازرسانی به فاز‌۲ شهر قشم آغاز و تا پایان سال تمامی شهر قشم از نعمت گاز بهره‌مند می‌شود.

شرکت گاز استان هرمزگان نسبت به طراحی، تهیه کالای اختصاصی، اجرای عملیات مکانیکال، تست شبکه و تزریق گاز به شبکه گازرسانی آب ‌شیرین‌کن قشم اقدام می‌کند تا روند تولید در این بخش با هزینه کمتری همراه شود‌‌.

تامین گاز شهرک صنعتی طولا به‌منظور دستیابی صنایع جزیره به سوخت ارزان و کمک به افزایش روند تولید، تا دو هفته آینده و گازرسانی به مجتمع‌های خدماتی روستاهای دفاری، حمیری و کابلی که بهره‌مندی روستای اطراف از این خدمات را به همراه خواهد داشت، از مفاد دیگر تفاهم‌نامه مذکور است.

پروژه گازرسانی به شهر سوزا، شهرک صنعتی و روستاهای اطراف این شهر نیز تا پایان سال‌۱۴۰۲ محقق شده و در گام بعدی و به‌منظور بهره‌مندی همه ساکنان جزیره از خدمات رفاهی، شهرهای لافت، طبل و رمکان و روستاهای اطراف این شهرها در لیست پروژه‌های گازرسانی قرار دارند.

با توجه به اجرای خط انتقال ۳۰اینچ بندرعباس به قشم توسط شرکت گاز استان هرمزگان، این شرکت به‌منظور تسریع اجرای خط ۳۰اینچ بندرعباس به قشم برای تامین پایدار خوراک گاز صنایع پتروشیمی و نیروگاه‌ها، برابر برنامه زمان‌بندی و طرح جامع نفت و انرژی اقدام می‌کند.

لازم به ذکر است، که فرآیند لوله‌کشی شبکه گازی تا مرحله علمک‌گذاری برای خانوارها هیچ هزینه‌ای در بر نداشته ولی در مرحله دریافت انشعاب، نصب کنتور و لوله‌کشی داخل منازل برعهده مصرف‌کنندگان می‌باشد.

گفتنی است، در همین زمینه و به‌منظور تسهیل درروند اقدامات ساکنان، شرکت گاز آماده ارائه معرفی‌نامه به چند بانک عامل جهت دریافت وام‌های کم‌بهره به متقاضیان می‌باشد.