با حضور مدیر ژئوپارک جهانی قشم و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان انجام شد:

امضاء تفاهم‌نامه میان ژئوپارک جهانی قشم و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان

با حضور مدیر ژئوپارک جهانی قشم و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، تفاهم‌نامه همکاری میان ژئوپارک جهانی قشم و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان به امضا رسید.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، سجاد اشگرف در این خصوص اظهار داشت: با اجرای این تفاهم‌نامه، شاهد ترویج و معرفی ژئوپارک جهانی قشم به اعضای کتابخانه‌های سراسر جزیره قشم خواهیم بود.

وی ادامه داد: آشنایی و ارتقاء سطح آگاهی عموم جامعه کتابداران، اعضای کتابخانه‌ها، دانشجویان، پژوهشگران و عموم مراجعه‌کنندگان با مفهوم ژئوپارک و اهداف ژئوپارک جهانی قشم و همچنین آشنایی زمین‌شناسی و ژئوسایت‌های ژئوپارک در جزیره قشم، از مهم‌ترین اهداف امضای این تفاهم‌نامه است.

به گفته اشگرف؛ ژئوپارک جهانی قشم، اولین ژئوپارک جهانی یونسکو در خاورمیانه و ایران است که کل جزیره قشم به‌علاوه جنگل‌های حرا شمال جزیره و جزیره هنگام در جنوب به عنوان محدوده این ژئوپارک جهانی در شبکه جهانی ژئوپارک‌های یونسکو به ثبت رسیده است.

مدیر ژئوپارک جهانی قشم در پایان خاطرنشان کرد: ژئوپارک جهانی قشم به‌واسطه قدمت و تجربیات موفق به‌ویژه در حوزه جلب مشارکت و همراهی جامعه محلی، یکی از ظرفیت‌های مهم کشور و منطقه برای جذب گردشگران می‌باشد.

همچنین، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان نیز گفت: معرفی و ثبت‌نام از اعضای فعال کتابخانه‌های قشم جهت حضور در طرح همیار ژئوپارک، جشنواره‌ها و کارگاه‌های آموزشی از موضوعات این تفاهم‌نامه است.

امینه دریانورد تصریح کرد: تامین فضای مناسب برای برگزاری دوره‌های آموزشی و فرهنگی در تمام کتابخانه‌های جزیره قشم و همچنین همکاری کتابخانه عمومی شهرستان قشم در راستای برگزاری کارگاه‌های آموزشی مشترک با کارشناسان حوزه ژئوپارک، از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه مشترک می‌باشد.

گفتنی است، مدت‌زمان این تفاهم‌نامه از تاریخ انعقاد به مدت یک‌سال شمسی بوده که در صورت موافقت طرفین، تجدید یا تمدید خواهد شد.