امضاء تفاهم‌نامه تامین اراضی جهت توسعه محدوده مناطق روستایی ارس
امضاء تفاهم‌نامه تامین اراضی جهت توسعه محدوده مناطق روستایی ارس

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از امضای تفاهم‌نامه مشترک همکاری با بنیاد مسکن آذربایجان شرقی در زمینه تامین اراضی جهت توسعه محدوده مناطق روستایی محدوده ارس خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محسن نریمان در حاشیه نشست با مدیرکل بنیاد مسکن استان آذربایجان شرقی ضمن اعلام این خبر گفت: این تفاهم‌نامه در راستای اجرای طرح اقدام ملی دولت برای عرضه مسکن و واگذاری رایگان اراضی از سوی سازمان منطقه آزاد ارس به بنیاد مسکن آذربایجان شرقی به منظور حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و ساکنان فاقد مسکن در روستاهای محدوده ارس امضا شد.

وی افزود: براساس این تفاهم‌نامه، ۴۴قطعه زمین مجزا به مساحت حدود ۱میلیون و ۴۶۵هزار مترمربع شامل ۱۲روستای محدوده ارس از سوی این سازمان جهت تحقق طرح اقدام ملی دولت برای تولید مسکن در اختیار بنیاد مسکن استان قرار گرفت.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس اظهار داشت: این ۱۲روستا شامل روستای شجاع در محدوده جلفا، ۲روستا در محدوده خداآفرین و ۹روستا در محدوده قلی‌بیگلو می‌باشد.

گفتنی است، طرح اقدام ملی تامین مسکن در اجرای اصل‌۳۱ قانون اساسی و در راستای اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، داشتن مسکن متناسب با نیاز را حق هر فرد و خانواده ایرانی دانسته و تحقق سیاست‌های دولت در این زمینه و کمک به رفع بخشی از مشکل دسترسی به مسکن خانواده‌ها در استان‌ها و شهرستان‌ها می‌باشد.