با حكم مشاور رئیس‌جمهور صورت پذیرفت:

انتصاب سرپرست جدید سازمان منطقه آزاد تجاری-صنعتی قشم

با حکم مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی، «افشار فتح‌اللهی» به عنوان «سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم» منصوب شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، «سعید محمد» در این حکم آورده است:

جناب آقای افشار فتح‌اللهی

با عنایت به تفویض اختیار رئیس‌جمهور محترم در اجرای ماده‌۶ قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و نظر به تخصص، تجارب و سوابق ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان «سرپرست سازمان منطقه آزاد تجاری-‌صنعتی قشم» منصوب می‌شوید‌‌.

با عنایت به شعار سال؛ نامگذاری شده از سوی مقام معظم رهبری به «سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها»؛ از جنابعالی انتظار می‌رود در راستای ارتقاء جایگاه و گسترش و تسهیل تولید در منطقه، با بهره‌مندی از ظرفیت‌های استراتژیک آن منطقه و تلاش به منظور رفع موانع تولید و پشتیبانی از صنایع در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، افزایش صادرات و سرمایه‌گذاری و همچنین انتقال فناوری‌های پیشرفته، ارائه خدمات و تسهیلات مناسب با هدف حمایت از تولید داخلی و حضور فعال در بازارهای منطقه‌ای و جهانی اهتمام لازم را به عمل آورید.

امید است در انجام شایسته وظایف محوله و تحقق منویات یاد شده با رعایت اصول قانون‌مداری و با اتکال به خداوند متعال و با تشریک مساعی کلیه همکاران سازمان منطقه، در طول خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم شریف آن منطقه؛ نقش موثر و سازنده‌ای ایفا نمایید‌‌.

گفتنی است؛ «افشار فتح‌اللهی» دارای مدرک دکتری روابط بین‌الملل است.

از مهم‌ترین سوابق کاری فتح‌الهی می توان به، جانشین وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید، معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت صمت، مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت صمت، رئیس هیات مدیره پالایشگاه آناهیتا، جانشین معاونت سرمایه‌گذاری قرارگاه سازندگی خاتم انبیاء(ص)، قائم مقام مدیرعامل گروه فراب و عضو ستاد فولاد کشور اشاره کرد.

وی همچنین معاونت صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز، جانشین رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، همچنین معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد تجاری-‌صنعتی انزلی، مسئول طرح رونق تولید استان تهران و رئیس کارگروه سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد تجاری-‌صنعتی انزلی را نیز در کارنامه کاری خود دارد.

گفتنی است، پیش از «افشار فتح‌اللهی»، «علی درویش‌پور» مدیریت عامل سازمان منطقه آزاد قشم را برعهده داشت.