با حکمی از سوی مشاور رئیس‌جمهور صورت پذیرفت:

انتصاب مدیر اجرایی منطقه آزاد اردبیل

با حکم مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی، «علیرضا سلیمانی‌فرجام» به عنوان «مدیر اجرایی منطقه آزاد اردبیل» معرفی شد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد،، در حکم سلیمانی‌فرجام آمده است:‌

نظر به تخصص، تجارب و سوابق ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان «مدیر اجرایی منطقه آزاد اردبیل» منصوب می‌شوید.

با عنایت به شعار سال، نامگذاری شده از سوی مقام معظم رهبری به «سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها»؛ از جنابعالی انتظار می‌رود به منظور راه‌اندازی منطقه آزاد اردبیل ضمن برنامه‌ریزی و پیگیری امور حقوقی، تحویل امالک و اراضی، برنامه‌های اجرایی و ساختار و تشکیلات آن در هماهنگی با مدیریت سازمان منطقه آزاد ماکو به عنوان معین آن منطقه، نسبت به تهیه طرح جامع و پیگیری تصویب آن اهتمام ورزید.

گفتنی است، «علیرضا سلیمانی‌فرجام» کارشناسی ارشد مهندسی عمران و دانشجوی دکترای تخصصی مدیریت ساخت است. از سوابق اجرایی و مدیریتی وی می‌توان به مدیریت پروژه‌های عمرانی در داخل و خارج از کشور اشاره نمود که مدیریت پروژه‌های صحن مطهر حضرت فاطمه زهرا(س) در نجف اشرف، صحن مطهر عقیله بنی‌هاشم‌(س) در کربلای معلا، پروژه‌های بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، بیمارستان تخصصی اوتیسم در نجف اشرف، راه‌آهن خرمشهر تا شلمچه از آن‌جمله است.

لازم به ذکر است، منطقه آزاد اردبیل یکی از ۷منطقه آزاد جدیدی است که ابتدای سال۱۴۰۰ توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ و دولت موظف به راه‌اندازی آن شد.

این ۷منطقه آزاد جدید در استان‌های گلستان (اینچه‌برون)، ایلام (مهران)، اردبیل (اردبیل)، سیستان و بلوچستان (سیستان)، کردستان (بانه-‌مریوان)، بوشهر (بوشهر) و کرمانشاه (قصرشیرین) قرار دارند.

یادآور می‌شود، تاکنون با حکم «سعید محمد»، مدیران اجرایی مناطق آزاد اینچه‌برون، سیستان، بوشهر و بانه-‌مریوان معرفی شده بودند.