با حضور مشاور رئیس‌جمهور در استان ایلام صورت پذیرفت:

انتصاب مدیر اجرایی منطقه آزاد مهران

با حضور سعید محمد مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی، «مدیر اجرایی منطقه آزاد مهران» معرفی شد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، در جریان سفر امروز شنبه (۱۷فروردین‌ ماه) سعید محمد به استان ایلام و در جلسه شورای اداری استان ایلام که با حضور استاندار، نماینده ولی‌فقیه در استان و سایر مسئولان محلی برگزار شد، مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی در حکمی «نورالدین رحیمی» را به عنوان مدیر اجرایی منطقه آزاد مهران منصوب کرد.

براساس این گزارش، نورالدین رحیمی، کارشناس محیط‌زیست، کارشناسی ارشد علوم سیاسی و دانشجوی دکترای روابط بین‌الملل و ساکن و بومی استان ایلام است.

رحیمی پیش از این سمت، مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام، مسئول راه‌اندازی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شیروان چرداول، مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استانداری ایلام و مشاور معاون عمرانی استانداری ایلام بوده و هم‌اکنون نیز مدیر عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام است.

لازم به ذکر است، منطقه آزاد مهران یکی از ۷منطقه آزاد جدیدی است که ابتدای سال۱۴۰۰ توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ و دولت موظف به راه‌اندازی آن شد.

این ۷منطقه آزاد جدید در استان‌های گلستان (اینچه‌برون)، ایلام (مهران)، اردبیل (اردبیل)، سیستان و بلوچستان (سیستان)، کردستان (بانه-‌مریوان)، بوشهر (بوشهر)، کرمانشاه (قصرشیرین) قرار دارند.

گفتنی است، مرز مهران در سال‌۱۳۷۹ به عنوان مرز رسمی شناخته شد و پس از آن در سال‌۱۳۸۲ با ایجاد زیرساخت‌ها و روند مراودات تجاری آغاز شد. مرز بین‌المللی مهران از نظر صادرات در سال گذشته مقام اول را در بین ۱۲مبادی خروجی به کشور عراق کسب کرد.

شهر مرزی مهران نیز حدود ۲۳۰کیلومتر با بغداد پایتخت عراق فاصله دارد و امروز به کانون فعالیت‌های صادراتی و تردد زُوار با کشور همسایه تبدیل شده است.