انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان منطقه آزاد اروند و دانشگاه فرهنگیان
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان منطقه آزاد اروند و دانشگاه فرهنگیان

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: در راستای اجرای سیاست‌های دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و با هدف توسعه، تقویت فرهنگ و آموزش و به منظور بهره‌گیری بیشتر از امکانات و ظرفیت‌های اشخاص حقیقی و حقوقی، تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان منطقه آزاد اروند و دانشگاه فرهنگیان منعقد شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، قدرت‌اله طمیمیان ضمن اعلام خبر فوق، درخصوص موضوع این تفاهم‌نامه اظهار داشت: موضوع تفاهم‌نامه، مشارکت در راه‌اندازی و تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز پردیس، مراکز آموزشی و خوابگاهی دخترانه و پسرانه دانشگاه فرهنگیان در محدوده منطقه آزاد اروند و همکاری در توسعه علمی، آموزشی، پژوهشی و مهارتی در حوزه منابع انسانی خواهد بود.

وی، مدت اجرای این تفاهم‌نامه از زمان امضاء و مبادله را ۳سال تمام عنوان کرد و افزود: هر کدام از دوطرف می‌توانند پیش از انقضای مدت اعتبار تفاهم‌نامه، تقاضای تمدید آن را مطرح کنند. بدیهی است در صورت توافق مجدد دوطرف، مفاد فعلی و تغییرات و اصلاحات بعدی قابل تمدید و اجرا خواهند بود.

طمیمیان درخصوص میزان مشارکت سازمان منطقه آزاد اروند توضیح داد و گفت: سازمان متعهد به مشارکت مالی در تامین فضا و راه‌اندازی و ایجاد زیرساخت‌های لازم به منظور ایجاد پردیس و مراکز آموزشی و خوابگاهی دخترانه و پسرانه دانشگاه فرهنگیان اروند پس از طی تشریفات قانونی، با تامین و تخصیص اعتبارات سهم خود به نسبت ۷۰درصد از کل موضوع است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند افزود: سازمان موافقت دارد، هزینه‌های لازم جهت برگزاری دوره‌های ارتقاء آموزشی و مهارتی معلمین و دانشجو معلمان منطقه (به جزء دوره‌های ماده۲۸ اساسنامه دانشگاه) را تامین کند. همچنین، مشارکت مالی در برگزاری مشترک همایش‌ها، کارگاه‌ها، وبینارها، نمایشگاه‌ها، ویژه برنامه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی مشترک جهت استفاده عموم با هدف ارتقاء سطح فرهنگ، دانش شهروندی و مهارت‌های زندگی با رعایت ضوابط و مقررات مربوط را در دستورکار این سازمان قرار دهد.

وی تعهدات دانشگاه فرهنگیان را نیز مهم ارزیابی کرد و اذعان داشت: دانشگاه متعهد می‌گردد سهم خود را از مشارکت مالی تامین فضا، راه‌اندازی و ایجاد زیرساخت‌های لازم به منظور ایجاد پردیس و مرکز دخترانه و پسرانه دانشگاه فرهنگیان اروند را با تامین و تخصیص اعتبارات به نسبت ۳۰درصد از کل موضوع، پس از اخذ مجوز از مراجع مربوطه از شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و طی تشریفات قانونی اقدام لازم را به عمل آورد.

طمیمیان اظهار کرد: همچنین دانشگاه تعهد دارد با همکاری سازمان و بر‌اساس ماده‌۲۷ قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی و ماده‌۶۵ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، راه‌اندازی رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش منطقه اروند و همچنین جذب دانشجوی کارشناسی پیوسته و دوره‌های مهارت‌آموزی ماده‌۲۸ اساسنامه دانشگاه و نیز تاسیس مراکز آموزشی دخترانه و پسرانه اروند را پس از طی تشریفات قانونی و اخذ مجوز‌های لازم پیگیری و اقدام نماید.

وی، از برخی موافقت‌های دانشگاه فرهنگیان نیز سخن به میان آورد و خاطرنشان نمود: دانشگاه موافقت دارد همکاری آموزشی و پژوهشی لازم برای ارتقاء دانش، مهارت و بینش شهروندان و ارتقاء نقش نظام تعلیم و تربیت عمومی و خانواده و اعتلای فرهنگ عمومی و با تاکید بر حقوق و مسئولیت‌های اجتماعی مهارت‌های زندگی را در چهارچوب ضوابط و مقررات مربوط با سازمان به عمل آورد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند در پایان از موافقت مشارکت مالی در برگزاری همایش‌ها، کارگاه‌ها، وبینارها، نمایشگاه‌ها، ویژه برنامه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی مشترک جهت استفاده عموم، ارتقاء سطح فرهنگ، دانش شهروندی و مهارت‌های زندگی توسط دانشگاه خبر داد و تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان موافقت دارد با همکاری سازمان و اداره کل آموزش و پرورش (شهرستان‌های آبادان و خرمشهر) دوره‌های ارتقاء دانش و مهارت معلمان منطقه را برگزار نماید.