مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار اظهار کرد:

ایجاد ارتباط و تعامل هدفمند اقتصادی؛ رسالت منطقه آزاد چابهار در سیفیت‌۲۰۲۳

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در نمایشگاه بین‌المللی سیفیت‌2023 شیامن کشور چین، رسالت اصلی حضور در این نمایشگاه را ایجاد ارتباط و تعامل هدفمند اقتصادی و ارتباطات بعدی جهت‌ شکل‌گیری اتفاقات مثبت در عرصه تجاری دانست.

به گزارش اخبار مناطق آزاد؛ امیر مقدم در حاشیه نمایشگاه ضمن ضرورت حضور در این دست نمایشگاه‌های بین‌المللی با تاکید بر اینکه چابهار یک چهارراه جهانی برای تجارت و ترانزیت است و از این محل سهم قابل‌توجهی جهت ایجاد تعامل سازنده میان تولید‌کنندگان، صادرات و ترانزیت را دارا است، تصریح کرد: مهم‌ترین رسالت منطقه آزاد چابهار با کشورهای هدف برقراری و تقویت ارتباط است و شرکت در نمایشگاه سیفیت چین اهمیت زیادی برای دستیابی به اهداف تعیین شده را در زمینه تولیدی-‌صادراتی دارد.

وی افزود: در زمینه تجارت و صادرات، این نمایشگاه به منطقه آزاد چابهار فرصتی مناسب برای کسب اطلاعات در مورد ارائه بسته‌های سرمایه‌گذاری جدید و جذب سرمایه‌گذاران خارجی شرکت‌کننده در نمایشگاه می‌دهد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار اظهار‌ داشت: شرکت در این نمایشگاه امکان برقراری تماس با سرمایه‌گذاران و تامین‌کنندگان بین‌المللی سرمایه فراهم می‌شود و علاوه‌بر این، چابهار می‌تواند در نمایشگاه سیفیت چین به عنوان یک بازار مقصد جذاب برای جذب سرمایه‌ها معرفی شود.

مقدم با بیان این مطلب که حضور در شبکه‌ای از دانش و تخصص، آشنایی با افراد، افکار و مجالی ایده‌آل در تعامل با دنیای گسترده‌تر را فراهم می‌نماید، اضافه کرد: ما با بیش از ۱۰۰بسته سرمایه‌گذاری بالغ‌بر ۵۲هزار میلیارد تومان آمادگی کامل برای تقویت و توسعه همکاری‌های مشترک اقتصادی را داریم.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در پایان با اشاره‌ به سند جامع همکاری‌های راهبردی ۲۵ساله با کشور چین خاطرنشان کرد: پیگیری و جلب سرمایه‌گذاران چینی برای سرمایه‌گذاری در موضوعات مرتبط با منطقه چابهار و سواحل مکران مندرج در سند جامع همکاری راهبردی ۲۵ساله ایران و چین را در دست اقدام خواهیم داشت.

گفتنی است، بخشی از همکاری‌های سند جامع راهبردی ۲۵ساله ایران و چین پروژه‌های در ارتباط با منطقه چابهار و سواحل مکران، همچون سرمایه‌گذاری بلند‌مدت در شهرک پتروشیمی چابهار، ساخت شهر هوشمند شهر جدید تیس و سواحل مکران، توسعه و ساخت فرودگاه‌، تکمیل راه‌آهن شرق به غرب، احداث راه‌آهن جنوب به شمال و راه‌آهن زیارتی پاکستان، ایران، عراق و سوریه، طراحی شهرک خودرو و سرمایه‌گذاری در شیلات و کشاورزی می‌باشد که پیگیری و مذاکره با مسئولان چینی در این خصوص و همچنین همکاری‌ها بین مناطق آزاد ایران با چین از دیگر برنامه‌های مهم این سفر است.