ایرنا، خبرگزاری نظام و یکی از ارکان قدرت ملی کشور در منطقه است
ایرنا، خبرگزاری نظام و یکی از ارکان قدرت ملی کشور در منطقه است

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: ساختارهای خبری در ایران چه در قالب خبرگزاری‌ها، صدا و سیما، روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های خصوصی، این ساختارها قدرت ملی را تقویت می‌کند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در مراسم تکریم و معارفه مسئول خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران «ایرنا»، دفتر کیش، با حضور سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی، سیدعلیرضا علوی رضوی مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، پدارم الوندی معاون خبر خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد کیش، وحید اقدسی به عنوان مسئول جدید خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، دفتر کیش معارفه و از خدمات ارزشمند محمد سلطان مرادی در دوران مسئولیت خود تقدیر و قدرانی شد.

سعید پورعلی جایگاه خبرگزاری ایرنا را به عنوان خبرگزاری نظام و یکی از ارکان قدرت ملی ایران در منطقه معرفی کرد و اظهار داشت: ساختارهای خبری ما چه در قالب خبرگزاری‌ها، صدا و سیما، روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های خصوصی، این ساختارها قدرت ملی را تقویت می‌کند و خبرگزاری ایرنا یکی از نقات قوت نظام محسوب می‌شود.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری درخصوص سرفصل‌های آینده کشور در حوزه رسانه گفت: نقش رسانه‌ها مقدمه ورود به سرفصل‌های پیش رو کشور برای حفظ امیدواری و خوش‌بینی به آینده است و یکی از موضوعاتی که قصد دارد این امیدواری و خوش‌بینی به آینده را از بین ببرد، بازی‌های رسانه‌ای است که می‌تواند یک ملت را مایوس و ناامید به آینده کند که این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش بر لزوم اهمیت تاسیس همزمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا و دانشگاه تهران در سال‌۱۳۱۳ و ضرورت تولید خبر، روایت و ماهیت خبرگزاری در دنیای امروز اشاره داشت و افزود: در فضای جدید این موضوع از اهمیت مضاعفی برخوردار است که با رشد فن‌آوری‌های نوین، امروز با مفهومی به نام خبرنگار شهروند مواجه هستیم که دنیا همچنان به منابع رسمی خبر توجه می‌کند و برای کسب اخبار درست و ارتباطات رسانه‌ای اولین شاخص‌ها منبع رسمی است.

پورعلی خاطرنشان کرد: رقابت‌ها فقط میان خبرگزاری‌ها نیست، بلکه رقابت میان خبرگزاری‌ها و شهروندان هم شکل گرفته و خود این رقابت‌ها در ماهیت خبری یک تغییرات و دگرگونی‌هایی را ایجاد کرده است که به سمت تعاملی شدن خبر و کامل بودن خبر منتهی می‌شود.

پدرام الوندی معاون خبر خبرگزاری رسمی كشور، مناطق آزاد کیش و قشم را یکی از مناطق ویژه مورد توجه خبرگزاری ایرنا در سال‌های اخیر عنوان کرد و گفت: سیاست‌های خبرگزاری ایرنا این بود که برای هر استان و مرکزی به طور ویژه یک زیرسایت استانی مستقل برای پوشش خبر طراحی کند که به طور خاص برای کیش و قشم نیز در سطح یک استان زیرسایت‌های مستقلی از لحاظ فنی که امکانات ویژه را برای ما فراهم می‌کند، در نظر گرفته شده است.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به عنوان قدیمی‌ترین خبرگزاری‌های منطقه و کشور همواره خبرگزاری مولد، پیشرو و مرجع قابل اطمینان و اتکا است، اظهار داشت: با تمام فراز و فرودهایی که خبرگزاری ایرنا در دولت‌های مختلف از نظر کار کیفی و فنی خبر داشته است، در دروه جدید و رویکرد جدید همیشه ایرنا به عنوان یک الگو و مورد توجه و قابل اتکا اصحاب رسانه و افکار عمومی بود.

سیدعلیرضا علوی رضوی، خبرگزاری ایرنا را یکی از منابع مرجع خبری معرفی کرد و افزود: باید از این ظرفیت‌های موجود در کیش استفاده شود و برای محمد سلطان مرادی آرزوی توفیق و موفقیت می‌کنم.

مسئول سابق خبرگزاری ایرنا در کیش، به برنامه‌های راهبردی جدول مهندسی خبر در جزیره کیش اشاره داشت و گفت: اولویت‌های ملی، محلی و منطقه‌ای را در اولویت کار این مجموعه قرار دادیم و با همراهی و همدلی توانستیم کارها را پیش ببریم.

محمد سلطان مرادی در رابطه با مهم‌ترین موضوعات درخصوص فعالیت خبرگزاری ایرنا در دفتر کیش افزود: براساس برنامه‌ریزی‌ها؛ فعالیت‌های رسانه‌ای خود را ادامه دادیم و سعی کردیم چند موضوع را در روح تمام اخبار جاری کنیم تا پیام‌های منتشر شده غیرمستقیم بر مخاطب تاثیرگذارتر باشد.

زیبا حسین‌زاده مدیرعامل خانه مطبوعات کیش بر لزوم اهمیت حجم خبر در جزیره کیش اشاره کرد و گفت: بخشی از تولید خبرها در این منطقه شامل: تجاری، اقتصادی و گردشگری است و موضوعات زیادی برای تولیدی محتوا در این منطقه وجود دارد، اما متاسفانه خبرگزاری ایرنا در کیش با کمبود نیرو مواجه است و باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد؛ به دلیل این که به عنوان مرجع خبر در منطقه هستند که می‌توان به اخبار منتشر شده از طریق این مجموعه استناد کرد.

وحید اقدسی مسئول جدید خبرگزاری ایرنا در کیش با اشاره به این که جنس روزنامه‌نگاری و فعالیت رسانه‌ای جزیره کیش در مقایسه با تهران و یا سایر کلان شهرها متفاوت است، عنوان کرد: تفاوت‌های کار رسانه‌ای و گردشگری در این منطقه باعث شده روزنامه‌نگاری گردشگری و توریسم با دو محوریت اصلی روزنامه‌نگاری در این منطقه مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است، در پایان این مراسم با حضور مسئولین سازمان منطقه آزاد کیش، معاون خبر خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران و اصحاب رسانه جزیره کیش با اهدای لوح تقدیر از تلاش‌ها و زحمات محمد سلطان مرادی در زمان مسئولیت خبرگزاری ایرنا در کیش تشکر و قدردانی شد.