در پی تاکیدات مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم درخصوص پیگیری مداوم اجرای پروژه‌های عمرانی جزیره صورت گرفت:

بازدید معاون و مدیران فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم از چند پروژه بزرگ راهسازی قشم

در پی تاکیدات علی درویش‌پور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم درخصوص پیگیری مداوم اجرای پروژه‌های عمرانی، معاون فنی و زیربنایی این سازمان به اتفاق جمعی از مدیران این معاونت با بازدید از چند پروژه راهسازی منطقه آزاد قشم، آخرین وضعیت و نحوه پیشرفت آنها را بررسی و با مجریان و دست‌اندرکاران این پروژه‌ها گفت‌وگو کردند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محرم بهاروند معاون فنی و زیربنایی، فرج طهماسبی مدیر امور شهری و روستایی و رضا میرزاخانی جانشین مدیریت فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم در مرحله اول بازدیدهای روز پنجشنبه خود، از عملیات خاکبرداری و خاکریزی پروژه بلوار مرکزی طولا و بلوار ساحل شمالی درگهان بازدید کردند‌‌.

ساخت این دو بلوار همراه با بلوارهای «رمچاه-‌هلر»، «گیاهدان- درگهان» و «دفاری» در مجموع با اعتباری افزون بر ۱۵۰۰میلیارد ریال(در قالب ۵قرارداد) به طول ۲۲کیلومتر برای بهسازی معابر برون‌شهری جزیره قشم در دست اقدام است.

براساس این گزارش، بازدید از عملیات اجرایی آماده‌سازی قطعه‌۳ بزرگراه خلیج فارس ایستگاه بعدی بازدیدهای معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از مدیران این معاونت بود.

پروژه ساخت این قطعه از بزرگراه خلیج فارس به طول ۷٫۸کیلومتر در دست اجراست و گفته می‌شود امسال به بهره‌‌برداری می‌رسد.

عملیات اجرایی زیرسازی و احداث ابنیه فنی باند رفت اتوبان رمکان به گیاهدان به طول چهار کیلومتر نیز ایستگاه بعدی بازدیدهای روز پنجشنبه محرم بهاروند معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از مدیران این معاونت بود.

زیرسازی و احداث ابنیه فنی این اتوبان با هدف تکمیل مسیر دسترسی ایمن شهروندان و گردشگران از درگهان تا رمکان با اعتباری حدود ۱۷۰میلیارد ریال آغاز شده و امید می‌رود با تامین به هنگام منابع مالی تا پایان سال‌۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد.

بنا بر این گزارش، بازدید از اجرای طرح لایروبی بندر تجاری بهمن قشم، آخرین ایستگاه بازدیدهای روز پنجشنبه معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از مدیران این معاونت بود.

در این بازدید درخصوص نحوه اجرای این طرح و برنامه‌ریزی برای تسریع آن هماهنگی‌های لازم صورت گرفت‌‌.

گفتنی است، بخش دوم طرح توسعه بندر تجاری بهمن شهر قشم که با سرمایه‌گذاری سه هزار و ۲۰۰میلیارد ریال اعتبار توسط رئیس جمهوری اسلامی ایران از طریق ویدئوکنفرانس به بهره‌برداری رسید؛ لایروبی یک میلیون مترمکعب فضای حوضچه بندرگاه است که در زمان اجرا برای ۱۰۰نفر نیرو اشتغال ایجاد کرده است.