مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اظهار داشت:

بازپس‌گیری ۵۰۰هکتار از اراضی ملی با همکاری دستگاه قضایی و سازمان منطقه آزاد قشم

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: تعامل و همکاری دستگاه قضایی و سازمان منطقه آزاد قشم در یک‌سال گذشته موجب بازگشت بیش از 500هکتار از اراضی ملی به بیت‌المال شد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، افشار فتح‌الهی در آیین تودیع و معارفه رئیس دادگستری شهرستان قشم ضمن تقدیر از زحمات ۵ساله رضا صفایی رئیس دادگستری پیشین قشم، اظهار کرد: حفاظت و صیانت از حقوق عامه در قشم با توجه موقعیت استراتژیک جزیره، جزو اولویت‌های دولت مردمی و دستگاه قضایی است.

وی با تشکر از مسئولین انتظامی و امنیتی شهرستان که طی چند روز گذشته با زحمات شبانه‌روزی موجب برقراری نظم و امنیت شدند، افزود: مسیر ۴۴ساله انقلاب اسلامی همواره با گلوگاه‌های سختی روبه‌رو بوده که با پشتیبانی مردم، سربلند از آن عبور کرده‌ایم و از آشوب‌هایی که معاندان نظام این روزها تدارک دیده‌اند نیز سربلند و مقتدر عبور خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: تفاوت امروز با گذشته، انسجام همه‌جانبه دشمن برای راه‌اندازی امپراطور رسانه‌ای علیه ایران است تا درگیری و آشوب را به داخل کشور بکشانند.

فتح‌الهی ادامه داد: حادثه‌ای در کشور اتفاق افتاد که همه مردم را ناراحت و متاسف کرد، اما دشمنان پیش از اعلام نتایج تحقیقات این حادثه را بهانه‌ای برای هجمه به نظام ساختند.

وی اظهار داشت: در حوادث اخیر مشخص شد که هدفگذاری دشمنان بر روی نوجوانان قرار گرفته و نخبگان، علما و تمام افرادی که تریبون دارند باید برای روشنگری و تبیین حقیقت به میدان بیایند؛ چراکه در این شرایط، سکوت عین خیانت است.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد: متاسفانه معاندین هر اعتراضی را در کشور به اغتشاش می‌کشانند و دستگاه قضایی با افراد رهبری‌کننده اغتشاش نباید مماشات کند.

فتح‌الهی با اشاره به حضور اتباع خارجی در شهرستان قشم اذعان نمود: ما مردم مهمان‌نواز هستیم که همواره با رافت اسلامی از مهمانان خود پذیرایی کرده‌ایم، اما نباید از این رافت سوء‌استفاده شود و دستگاه قضا نباید با اتباع خارجی که در اغتشاشات حضور داشته‌اند، به هیچ عنوان مماشات کند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان تاکید کرد: شرط حضور اتباع خارجی در کشور ما پذیرش قوانین و ضوابط است.

 

رئیس کل دادگستری هرمزگان:

جزیره قشم دارای موقعیتی استراتژیک در عرصه‌های مختلف است

همچنین، رئیس کل دادگستری هرمزگان نیز در این مراسم گفت: جزیره قشم از موقعیت استراتژیک و ویژه‌ای در عرصه‌های مختلف برخوردار است و این موضوع مسئولیت دستگاه قضایی را دوچندان می‌کند.

مجتبی قهرمانی افزود: دستگاه قضایی هم‌اکنون در دوران نوین تحول و تعالی است و تاکید عالی‌ترین مقام این قوه، همکاری و تعامل با دولت در راستای پیشرفت اقتصادی همراه با عدالت می‌باشد.

وی اظهار کرد: دشمنان نظام هیچ‌گونه اصول، معیار و ارزشی را رعایت نمی‌کنند و هر روز از بهانه‌ای جدید برای حمله به این کشور استفاده می‌کنند.

قهرمانی تصریح کرد: دستگاه قضایی درخصوص جرائمی که اقدام علیه ملی محسوب می‌شود به هیچ عنوان کوتاه نخواهد آمد و در تمام کشورها نیز دولت‌ها به امنیت ملی حساس هستند و افرادی که دست به اسلحه می‌برند، با مجازات‌های سنگینی روبه‌رو خواهند شد.

در ادامه، رئیس جدید دادگستری شهرستان قشم نیز در بخشی دیگر از این مراسم گفت: قشم بزرگترین جزیره غیرمستقل دنیا با ویژگی‌های خاص و مهم است و تلاش می‌کنم در دوران مسئولیت کاملا بر مدار قانون عمل کنم تا عدالت برقرار گردد.

مرتضی فیروزی افزود: بیشترین پرونده‌های حقوقی قشم مربوط به قراردادها و پیمان‌‍‌ها است که به دلیل پیچدگی، رسیدگی به برخی از آنها ماه‌ها زمان می‌برد و تلاش می‌کنیم مدت‌زمان رسیدگی قانونی و عادلانه تمام پرونده‌ها را کوتاه نماییم.

وی به خانواده‌ها توصیه کرد با مراقبت از نوجوانان خود مانع سوء‌استفاده دشمنان از آنها شوند و ادامه داد: دستگاه قضایی با مخلین نظم و امنیت قاطعانه برخورد خواهد کرد.

همچنین، فرماندار شهرستان قشم در این آیین اظهار داشت: ماموریتی که نظام جمهوری اسلامی ایران به دادگستری سپرده، براساس تعالیم مقدس اسلام شکل گرفته است، عدالت در نگاه پیروان امام علی‌(ع) در شمار اصول دین شمرده می‌شود.

امام‌جمعه شهرستان قشم نیز بخش دیگری از این مراسم گفت: فتنه اخیر مربوط به انقلاب و جمهوری اسلامی نیست، بلکه دشمنان قصد تجزیه ایران را دارند و تجزیه‌طلب‌ها نه تنها در پشت صحنه، بلکه در صحنه نیز حضور دارند.

حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی افزود: اساس ملک بر عدل است و باید با افرادی که دست به اسلحه می‌برند و امنیت جانی و روانی مردم را به خطر می‌اندازند، قاطعانه برخورد کرد.

همچنین، امام‌جمعه اهل سنت قشم نیز بیان داشت: عدالت و امنیت دو مقوله ارزشمند و از جاذبه‌های مهم دین اسلام هستند و در دستگاه قضایی شهرستان قشم تاکنون شاهد تحقق این دو مقوله بوده‌ایم.

شیخ عبدالرحیم خطیبی افزود: سلامت و اقتدار دستگاه قضایی برای احقاق حق و ابطال باطل ضروری است و دستگاه قضایی شهرستان قشم دربرگیرنده این دو ویژگی است.

گفتنی است، در این مراسم با حضور جمعی از مسئولین قضایی، اجرایی، انتظامی و امنیتی استان هرمزگان و شهرستان قشم، از زحمات رضا صفایی رئیس پیشین دادگستری تقدیر و مرتضی فیروزی در این سمت معارفه شد.