بررسی آخرین وضعیت پروژه‌های قابل افتتاح ریاست جمهوری در جزیره قشم
بررسی آخرین وضعیت پروژه‌های قابل افتتاح ریاست جمهوری در جزیره قشم

آخرین وضعیت پروژه‌های قابل افتتاح ریاست جمهوری در بهمن‌ماه سال جاری در جزیره قشم، در نشستی با حضور حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از معاونین و مدیران سازمان در مرکز بین‌المللی رشد قشم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در این نشست، این پروژه‌ها در قالب سه معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری، فنی و زیربنایی و فرهنگی، اجتماعی و گردشگری ارائه و هر معاونت مشخصات، میزان پیشرفت و آخرین وضعیت هر کدام از پروژه‌های خود را بیان کردند.

بر اساس این گزارش، عناوین موضوعی مهم‌ترین پروژه‌هایی که از سوی معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم قراراست در بهمن‌ماه سال جاری توسط ریاست جمهوری در جزیره قشم افتتاح شود شامل: اسکله نفتی، پالایشگاه نفت خام فوق سنگین، تامین یوتلیتی ۸۰درصد آب و بخار پالایشگاه، تولید سیگارت، ساخت و تعمیر شناور، سردخانه، پرورش ماهی در قفس، تولید و پرورش میگو و… می‌باشد.

همچنین پروژه‌هایی از قبیل توسعه اسکله بهمن، برج مراقبت فرودگاه، ساخت جاده‌ها و بلوارهای دسترسی به روستاها، ساخت میادین، بلوارها و مجتمع‌ها، تصفیه‌خانه‌ها، واحدهای وی‌آی‌پی، کمپ پارک‌ها و… هم از سوی معاونت فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم به عنوان پروژه‌های قابل افتتاح ریاست جمهوری در بهمن‌ماه سال جاری در قشم در این نشست معرفی شد.

این گزارش حاکیست، در این نشست همچنین اعلام شد که در حوزه معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم پروژه‌هایی از قبیل ساخت هتل و هتل آپارتمان، مجتمع‌های اقامتی و گردشگری، اقامتگاه‌های سنتی، مراکز بهداشتی، پزشک‌سرا، باغ‌های گردشگری و پیست‌های موتورسواری و دوچرخه‌سواری و چند پروژه دیگر در بهمن‌ماه سال جاری توسط ریاست جمهوری افتتاح خواهد شد.

در ادامه این نشست، حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با برشمردن برخی ویژگی‌های این پروژه‌ها، بر لزوم تلاش و جدیت معاونت‌ها و مدیریت‌های مرتبط با این پروژه‌ها برای آماده‌سازی آنها جهت افتتاح و آغاز بهره‌برداری در بهمن‌ماه سال جاری توسط ریاست جمهوری تاکید کرد.

گفتنی است، در پایان این نشست، حسین مرادی مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اقدامات مدیریت متبوع خود در جهت معرفی دستاوردهای بزرگ سازمان منطقه آزاد قشم در حوزه‌های مختلف به ویژه در حوزه اقتصادی، با پخش کلیپی تحت عنوان «قشم، سرزمین فرصت‌های طلایی‌» پروژه‌های قابل افتتاح در بهمن‌ماه سال جاری در جزیره قشم توسط ریاست جمهوری را به نمایش گذاشت.