برگزاری آیین بزرگداشت هفته وحدت در مسجد جامع قشم
برگزاری آیین بزرگداشت هفته وحدت در مسجد جامع قشم

آیین بزرگداشت هفته وحدت با حضور علی درویش‌پور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، امامان جمعه شیعه و اهل سنت قشم، فرماندار و مسئولان شهرستان قشم، فرماندهان نظامی و انتظامی و علمای شیعه و اهل سنت جزیره قشم و جمع کثیری از مردم این جزیره در محل مسجد جامع قشم برگزار شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، امام جمعه شهرستان قشم در این آیین با ستایش از شخصیت والای حضرت محمد(ص) پیامبر عظیم‌الشان اسلام، تولد و وجود آن حضرت را نعمتی الهی برای مسلمانان خواند و گفت: علمای راستین شیعه و اهل سنت که دل در گرو اسلام واقعی دارند وحدت بین شیعه و اهل سنت را یک امر حقیقی و یک ضرورت منطقی می‌دانند.

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا حاجبی با اشاره به اینکه زیربنای همه امور جامعه اسلامی، وحدت است؛ افزود: همبستگی و اتحاد زمینه اصلی برای رسیدن به کمال در اسلام است و جمهوری اسلامی در این مسیر هدفش دفاع از مسلمانان جهان بدون درنظر گرفتن مذهب آنها است.

امام جمعه شهرستان قشم با تقدیر از علمای شیعه و اهل سنت جزیره قشم و وجود وحدت مثال‌زدنی بین آنها و همه مسئولان قشم، خواستار برخورد با هرگونه حرکت تفرقه‌انگیز و وحدت‌شکن شد و گفت: سستی و سهل‌انگاری در این راستا پذیرفتنی نیست.

براساس این گزارش، امام جمعه اهل سنت قشم که میزبانی این آیین را برعهده داشت، با برشمردن مناسبت‌های مختلف ماه ربیع‌الاول، بر ضرورت تجدید میثاق همه مسلمانان با سیره حضرت محمد(ص) پیامبر اعظم اسلام و پرده‌برداری از توطئه‌های دشمنان اسلام بر علیه آن حضرت در این ماه تاکید کرد.

شیخ عبدالرحیم خطیبی، حضرت محمد(ص) را پیامبر رحمت خواند و ضمن اشاره به اهانت دشمنان اسلام به آن حضرت  در سال گذشته در همین ایام، حوادث اخیر افغانستان را توطئه دیگری از سوی دشمنان آن حضرت دانست و گفت: به خاک و خون کشیده شدن برادران شیعه ما در مسجد خدا در افغانستان یک توطئه هدفمند و هدف عاملان و آمران این جنایت ایجاد تفرقه در بین مسلمین است.

به گفته امام جمعه اهل سنت قشم، دشمنان اسلام از وحدت و یکپارچگی رو به رشد امت اسلامی و از اقتدار ناشی از وحدت شیعه و اهل سنت واهمه دارند.

همچنین، فرماندار شهرستان قشم نیز در این آیین با تبریک فرا رسیدن ایام پربرکت وحدت و میلاد سراسر نور حضرت محمد(ص) گفت: امام خمینی(ره) وحدت را رمز پیروزی انقلاب اسلامی دانسته بود و این نسخه شفابخش در طول این چهار دهه بعد از انقلاب به راهبرد اساسی جمهوری اسلامی تبدیل شد.

علیرضا نصری، وحدت و انسجام را اساس موفقیت همه بخش‌های نظام جمهوری اسلامی خواند و افزود: امروز ما وحدت را هم در میان علمای با بصیرت شیعه و اهل سنت و هم در میان همه مسئولان متعهد جزیره قشم به وضوح می‌بینیم.

در ادامه، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان قشم نیز در این آیین وجود حضرت محمد(ص) پیامبر عظیم‌الشان اسلام را افتخاری بزرگ برای مسلمانان دانست و گفت: مایه تاسف است که ما مسلمانان به رغم داشتن چنین پیامبری، شاهد جنگ و درگیری در کشورهای اسلامی هستیم.

سرهنگ پاسدار حجت امیری‌کیا، اسلام را خطری بزرگ برای دشمنان دانست و با اشاره به تلاش‌های برخی قدرت‌ها برای جلوگیری از نفوذ اسلام افزود: ما مسلمانان به دنبال آبادانی و سعادت بشر هستیم و همه ما باید در این مسیر با افزایش بصیرت خودمان، نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان اسلام را خنثی کنیم.

گفتنی است؛ در پایان این آیین، سرود وحدت توسط گروه سرود اهل سنت قشم خوانده شد.