با حضور مشاور رئیس‌جمهور انجام شد:

برگزاری آیین تکریم و معارفه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش

با حضور «سعید محمد» مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی، آیین تکریم سرپرست و معارفه رئیس هیات مدیره و مدیرعامل و اعضای هیات مدیره‌ سازمان منطقه آزاد کیش برگزار گردید.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، «سعید محمد» در آیین تکریم سرپرست و معارفه مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش که امروز دوشنبه (۲۳اسفندماه) با حضور ائمه‌ جماعات کیش، مسئولین محلی، فعالان اقتصادی و اصحاب رسانه در سالن رازی مرکز همایش‌های بین المللی کیش برگزار شد، گفت: با شناختی که از آقای کشاورز دارم، می‌توانند باعث پیشرفت و آبادانی بیش از پیش منطقه آزاد کیش شوند.

وی اظهار داشت: با دید نامناسبی که در مسئولان نظام نسبت به مناطق آزاد شکل گرفته است، روند امور کمی با کندی مواجه است که بنده به نوبه‌ خود در حال شفافیت‌سازی و اتهام‌زدایی از چهره‌ شکیل و منظم مناطق آزاد در الگوهای جهانی هستم و از همه‌ مسئولین، بومیان، فعالان اقتصادی و اصحاب رسانه‌ مناطق آزاد درخواست می‌کنم همگی در کنار هم یاری‌گر این مهم باشیم و در اعتلای مناطق آزاد بکوشیم.

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی در پایان خاطرنشان کرد: شرط اصلی پیشرفت، سرمایه‌گذاری است و شرط اصلی سرمایه‌گذاری ثبات قوانین، مقررات، معافیت‌ها و مشوق‌ها می‌باشد که توجه به این اصول، بسیار شایسته و ضروری است.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش:

مدیریتی علمی و بر مبنای عقل و به دور از نمایش خواهیم داشت

همچنین، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مراسم معارفه خود، داشتن نگاه علمی به مسائل، اهل تعامل و مشورت بودن و پرهیز از شعارگرایی، اقدامات هیجانی و نمایشی را از ویژگی‌های یک مدیر موفق بشمرد.

مهدی کشاورز، حضور میدانی مسئولین را موجب آرامش روانی ساکنان مناطق عنوان کرد و افزود: حضور میدانی مسئولان و مدیران برای مردم امیدآفرین و انگیزه بخش است و نوعی آرامش روانی در جامعه ایجاد می کند.

وی در ادامه بر استفاده از علوم روز برای افزایش بهره‌وری مدیران و کارکنان تاکید کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین عوامل در پیشبرد اهداف و ارتقای بهره‌وری سازمان‌ها، استفاده از علوم روز است. کارکنان اصلی‌ترین عنصر هر سازمان هستند و هر سازمانی که کارکنان توانمند و بهره‌ورتری دارد، موفق‌تر است‌‌.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه با اشاره به برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت خود اظهار داشت: ایجاد نظم و ساماندهی شرایط موجود در منطقه، شفاف‌سازی و کوتاه کردن فرآیندها، چابک استاندارد‌سازی ساختار، ایجاد تناسب شغل با شاغل و تعیین تکلیف پرونده‌های باز سازمان ازجمله برنامه‌های کوتاه‌مدت مدنظر است.

کشاورز درخصوص برنامه‌های میان‌مدت نیز افزود: تسریع در تکمیل پروژه‌های فنی و زیرساختی، ایجاد درآمدهای پایدار سازمان، حل مشکلات برق و آب جزیره کیش، توسعه حوزه‌های گردشگری سلامت ورزشی و علمی، چاره جویی برای کنترل قیمت اجاره و هزینه‌های زندگی و مسکن، همچنین افزایش تراز آموزشی هم از بعد فضا و هم کیفیت، ایجاد بورس بین‌اللمل و تاسیس بانک آفشور ازجمله برنامه‌های بلندمدت مدنظر است که می‌توان به آن اشاره کرد.

وی در ادامه، ایجاد شهر هوشمند، درآمدهای پایدار و پرهیز از زمین فروشی و همچنین ایجاد هاب خدماتی و مالی و بیمه‌ای را از برنامه‌های بلندمدت خود در دوره مسئولیتش در سازمان منطقه آزاد کیش برشمرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پایان خاطرنشان کرد: قول می‌دهم آدم صادق و پاک‌دستی باشم و اجازه نفوذ هیچ امضای طلایی‌ای در سوءاستفاده از منابع عمومی منطقه را ندهم.

گفتنی است، پیش از وی، «محمدرضا نوایی لواسانی» سرپرستی سازمان منطقه آزاد کیش را برعهده داشت.