سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد كيش اعلام کرد:

برگزاری جشنواره «چله تابستونه» در جزیره کیش

سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد كيش از برگزاری جشنواره تابستانه به مدت چهل روز در جزیره کیش خبر داد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، جواد جمالی، جشنواره تابستانه را جشنواره‌ای تقویمی عنوان کرد و گفت: هر ساله با همت بخش خصوصی و فعالان گردشگری جشنواره تابستانی در منطقه آزاد کیش برگزار می‌شد.

وی با اشاره به این که در سال جاری نیز برنامه‌های متنوعی برای این رویداد در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: به دلیل مقارن بودن جشنواره تابستانه با ایام محرم و صفر، مدت زمان این رویداد محدود خواهد بود.

سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه افزود: مدت زمان برگزاری این جشنواره چهل روز بوده و به همین جهت این جشنواره «چله تابستونه کیش» نامگذاری شده است که با همکاری بخش خصوصی به ویژه موسسه جشنواره‌ها برگزار خواهد گردید.

جمالی همچنین از برنامه‌ریزی برای ایام محرم و صفر خبر داد و اذعان داشت: این برنامه‌ها پس از پایان جشنواره تابستانی کیش برگزار می‌شود و به دلیل حضور اقوام مختلف ایرانی در جزیره کیش، این ترکیب یک مزیت رقابتی برای برگزاری برنامه‌های این ایام خواهد بود.

سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در پایان با تاکید بر این موضوع که امیدواریم در حوزه مذهبی نیز برنامه‌های خاصی با رویکرد گردشگری در جزیره کیش برگزار کنیم، خاطرنشان کرد: سوگواره‌ای خاص در ایام عزدارای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین‌(ع) و اربعین حسینی برگزار خواهد شد و استفاده از ظرفیت اقوام مختلف ایرانی ساکن در جزیره کیش نیز برای برگزاری این سوگواره درنظر گرفته شده است.

شایان ذکر است، جشنواره تابستانی کیش از ۲۷خردادماه تا ۷مردادماه با همکاری بخش خصوصی و موسسه جشنواره‌ها برگزار خواهد شد.