برگزاری دومین نمایشگاه اپتیک شمال کشور در منطقه آزاد انزلی

دومین نمایشگاه اپتیک شمال کشور با عنوان noptex با حضور بیش از ۳۰تولیدکننده و واردکننده حوزه اپتیک کشور در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، از نکات جالب توجه نمایشگاه تخصصی مزبور، وجود رویکرد تجاری و آموزشی در آن بود که براساس آن اقدام به اجرای کارگاه‌های آموزشی در زمینه‌های فیتینگ عدسی‌های تدریجی، ارائه مشاوره صحیح به مشتری جهت انتخاب عینک تدریجی، آشنایی با انواع کوتینگ وکاربرد آن، آشنایی با ساخت فریم عینک و آلیاژهای مرتبط با آن نمود و در پایان کارگاه‌های آموزشی برپا شده، مدرک حضور در این دوره‌های آموزشی از سوی دانشگاه جامع علمی-کاربردی به شرکت‌کنندگان اعطا شد.

همچنین، دکتر روزبهان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز به همراه معاونین و مدیران این سازمان از نمایشگاه تخصصی اپتیک بازدید به عمل آورد و در گفت‌وگو با شرکت‌کنندگان در نمایشگاه، مباحث مرتبط با تسهیل سرمایه‌گذاری و واردات در این بخش را مورد بررسی قرار داد.

از دیگر فعالیت‌های جنبی دومین نمایشگاه اپتیک شمال کشور که به میزبانی مرکز همایش‌ها و نمایشگاهی منطقه آزاد انزلی برگزار شد، برپایی نخستین استارت‌آپ کشوری اپتیک بود که با هدف حمایت از تولید و ایده‌های برتر اپتیکی با پشتیبانی دانشگاه جامع علمی-کاربردی به عنوان یک رویداد جنبی نمایشگاه تخصصی برگزار و طرح‌های نوین و خلاقانه‌ای نیز به شرکت‌کنندگان معرفی شد.

در استارت‌آپ برگزار گردیده، پس از بررسی چندین طرح ارائه شده، یک طرح در زمینه تولید صنعتی فریم، یک طرح درخصوص تولید مواد اولیه انواع عدسی، دو طرح با محوریت تولید فریم‌های دست‌ساز، دو طرح در زمینه نرم‌افزارهای اپتیک پایه، یک طرح با موضوعیت تولید لنزومترویک و طرحی دیگر در زمینه تولید عدسی مورد بررسی قرار گرفته و پذیرفته شد.