با حضور مشاور رئیس‌جمهور انجام پذیرفت:

برگزاری نشست هم‌اندیشی مدیران روابط عمومی سازمان‌های مناطق آزاد کشور

نخستین نشست هم‌اندیشی مدیران روابط عمومی سازمان‌های مناطق آزاد کشور با حضور «سعید محمد» مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی در محل دبیرخانه شورایعالی برگزار شد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، در این نشست که با هدف بررسی و اعلام برنامه‌های سالانه‌۱۴۰۱ و ارائه فهرست برنامه‌های سه‌ماهه پایان سال‌۱۴۰۰ مناطق آزاد برگزار گردید، پیرامون مهم‌ترین مطالبات و چالش‌های موجود در روابط عمومی‌های مناطق بحث و تبادل‌نظر شد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی در این نشست یکی از اصلی‌ترین موضوعات روابط عمومی‌ها را ایجاد انسجام واحد در کلیه روابط عمومی‌های سازمان‌های مناطق آزاد کشور دانست و گفت: روابط عمومی‌ها باید چند گام جلوتر از وقایع باشند، همگام و امین مدیران عامل بوده و از همه موضوعات اطلاعات به‌روز داشته باشند.

سعید محمد بر ارتقاء دانش رسانه‌ای و تولید محتوای هوشمند توسط روابط عمومی‌ها تاکید کرد و افزود: تولید محتوای حرفه‌ای و به موقع توسط روابط عمومی‌ها حائز اهمیت است. روابط عمومی‌ها باید از یک استراتژی و راهبرد واحد برخوردار باشند تا آسیب نبینند.

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی اظهار داشت: روابط عمومی‌ها باید از ابزارهای لازم، تکنیک‌ها و نیروی متخصص و حرفه‌ای که نسبت به موضوعات منطقه توجیه هستند و اشراف دارند، استفاده کنند.

همچنین، سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز در این نشست بر یکپارچگی و همپوشانی روابط عمومی‌های مناطق در بحث اطلاع‌رسانی تاکید کرد و گفت: هر چه روابط عمومی‌ها قوی‌تر عمل کنند و نسبت به اخبار واکنش به موقع نشان دهند، می‌توانند نسبت به تنویر افکار عمومی قدم بردارند.

حسن خانلری با اشاره به ظرفیت‌های رسانه‌ای موجود در مناطق، بر لزوم یاری‌رسانی روابط عمومی‌های مناطق در حوزه‌های دارای مزیت تاکید کرد و اذهان نمود: پروژه‌های آرشیو یکپارچه، پیوست رسانه‌ای تمامی فعالیت‌های مناطق و تقویت باشگاه خبرنگاران افتخاری مناطق آزاد از مهم‌ترین سرفصل‌های‌۱۴۰۱ مناطق آزاد کشور خواهد بود.

سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ادامه بر ایجاد تعامل مستمر و سازنده با رسانه‌های محلی تاکید کرد و اظهار داشت: با تعامل با رسانه‌های محلی و جلب اعتماد آنها می‌توان تاثیر مثبتی بر توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و گردشگری مناطق آزاد کشور گذاشت.

گفتنی است، در این نشست که سه‌شنبه (۷دی‌ماه) در محل دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد برگزار شد؛ هر یک از مدیران روابط عمومی سازمان‌های مناطق آزاد هشت‌گانه کشور گزارشی از عملکرد، اقدامات حوزه مربوطه ارائه دادند و به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.