دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی اظهار کرد:

بهره‌مندی کیش از استاندارد‌های جهانی جهت برگزاری رویدادهای بین‌المللی

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی با اشاره به برگزاری رقابت‌های تور جهانی تنیس مردان در جزیره کیش گفت: با تلاش‌های صورت گرفته، شاهد میزبانی و برگزاری یک رقابت خوب و جذاب با استاندارد‌های بالا بودیم.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، حجت‌الله عبدالملکی در حاشیه برگزاری رقابت‌های تور جهانی تنیس مردان (فیوچرز) با تاکید بر شرایط مساعد و مناسب جزیره کیش برای میزبانی رویداد‌های مختلف ورزشی تاکید کرد: در ابتدا باید از دست‌اندرکاران این اتفاق خوب تشکر کرد؛ مسئولان فدراسیون تنیس در کنار همکاران ما در منطقه آزاد یک میزبانی خوب، استاندارد و باکیفیت در حد استاندارد‌های بالا را برگزار کردند که به همه آنها خسته نباشید و خدا قوت می‌گویم.

وی ادامه داد: پس از سال‌ها شاهد برگزاری این رقابت‌ها در ایران هستیم که با استقبال خوب تنیسور‌های خارجی همراه بود؛ اینکه بیش از ۱۰۰تنیسور از نقاط مختلف جهان خود را به ایران برسانند تا در این رویداد حضور داشته باشند، نشان از اهمیت و برگزاری سطح کیفی مطلوب این مسابقات دارد و در این مدت شاهد رقابت‌های جذاب و تماشایی و البته میزبانی خوب ایران بودیم.

مشاور رئیس‌جمهور تاکید کرد: این جزیره یکی از حوزه‌های تخصصی گردشگری خود را به بحث گردشگری ورزشی معطوف کرده است و این موضوع را به شکل جدی دنبال می‌کند؛ در این جزیره امکانات بسیار خوبی وجود دارد که از آن‌جمله می‌توان به زمین‌های باکیفیت تنیس اشاره کرد که نظر فدراسیون جهانی را هم جلب کرده است.

عبدالملکی گفت: از فدراسیون تنیس و همکارانمان در جزیره خواستیم مسابقات متعدد دیگری را هم تدارک ببینند و با سطح بالاتری آنها را دنبال کنند، قبلا گفتیم و باز هم تاکید می‌کنیم این جزیره آماده میزبانی از تیم‌های ملی در بخش‌ها و رده‌های مختلف است و امروز هم شاهد هستیم تیم تنیس کمتر از ۱۴سال ایران نیز اردوی آمادگی خود را در این جزیره برپا کرده است.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی در پایان خاطرنشان کرد: همه امکانات هتلی، ورزشی و… در حد استاندارد‌های جهانی در کیش آماده است و اگر تیم‌ها از این فرصت بهره‌مند شوند، دیگر نیازی به هزینه ارزی برای سفر‌های خارجی وجود ندارد و باید از این ظرفیت بهره برد.