بهره‌برداری از ۲۹پروژه با ۲۰هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در قشم
بهره‌برداری از ۲۹پروژه با ۲۰هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در قشم

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: افزون بر 29پروژه با 20هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری ریالی و 263میلیون یورو سرمایه‌گذاری ارزی تا چهارماه آینده در این منطقه به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، حمیدرضا مومنی در بیستمین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه سازمان منطقه آزاد قشم افزود: بهره‌برداری از این پروژه‌ها که میزان سرمایه‌گذاری ریالی آن در فاز اول بالغ بر ۱۲هزار میلیارد ریال است، نشانه‌ای بارز از عزم و اراده مدیریت این سازمان برای تسریع در توسعه جزیره  است.

وی در این راستا از پیگیری سازمان درخصوص ارائه طرح‌های توسعه جزیره در قالب برنامه هفتم توسعه کشور خبر داد و گفت: برای این برنامه، افزون بر سه عنوان موضوعی در حوزه ملی و هشت عنوان موضوعی در حوزه سازمانی در نظر گرفتیم که می‌طلبد همکاران درخصوص آنها اعلام نظر کنند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در بخش دیگری از سخنان خود به جابجایی مدیر املاک و مستغلات این سازمان اشاره کرد و با تقدیر از زحمات پنج ساله احمد دیرستانی در این سمت، از حل و فصل ۴۰فقره پرونده واگذاری زمین در منطقه آزاد قشم از مجموع ۴۸پرونده به عنوان دستاورد درخشان مدیریت وی نام برد و یادآور شد: این مدیریت به خاطر نقش حیاتی زمین در بحث درآمد و اجرای صحیح ماموریت‌های سازمان، از حساس‌ترین ادارات ما به شمار می‌رود و من بارها تاکید کردم که در واگذاری زمین حتی یک میلیمتر اجازه نمی‌دهیم که حق مردم یا سازمان تضییع شود.

براساس این گزارش، علی یدقار مشاور عالی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این نشست در سخنان کوتاهی بر تلاش‌های این سازمان برای اجرای تعهدات خود تا پایان دولت تاکید کرد و با  بر شمردن کارهای بزرگ انجام شده در طول سال‌های اخیر در قشم تصریح نمود: همه باید در این مدت پیش رو اراده خود را قوی‌تر کنیم؛ چراکه سختی ها بیشتر خواهد شد.

مرتضی شیخ زاده سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این نشست با ارائه آمارهایی درخصوص وضعیت شیوع ویروس کرونا در قشم، نسبت به افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید‌۱۹ در جزیره هشدار داد.

همچنین در این نشست، عابدین سعادتفر معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم نیز گزارشی با عنوان بررسی اجمالی درخصوص ساختار پیشنهادی به شورایعالی مناطق آزاد ارائه کرد.

ارائه گزارش های  حسین ناصری‌نژاد مدیر دفتر فنی و طرح‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم، منصور آزاد سرپرست اداره شیلات و کشاورزی این سازمان با عنوان گزارش سوئکو با مطالعات موردی بر فصل هجدهم شیلات و محمدرضا عباسی مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد قشم با عنوان معرفی سامانه ثبت سفارش گمرکی هم از دیگر بخش‌های این نشست بود.‌

گفتنی است، در پایان این نشست به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس فاطمه حیدری با اجرای مونولوگ سوزوکی درخصوص شهید مجید قربان خانی مدافع حرم حضرت زینب(س) دقایقی حال و هوای معنوی خاصی در حاضرین ایجاد کرد و مورد تقدیر و تفقد حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم قرار گرفت.