با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم انجام شد:

بهره‌مندی قشم از خدمات تامین مالی و سرمایه‌گذاری تخصصی

تفاهم‌نامه همکاری سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه قشم با شركت تامين سرمايه امين به منظور گسترش خدمات مشاوره‌ای مالی و سرمایه‌گذاری مشترک سه‌جانبه، به امضا رسید.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، این تفاهم نامه مشترک، به امضای حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، رضا باقری‌نژاد رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه قشم و سعید بداغی مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت تامین سرمایه امین رسید.

هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه که برای اولین بار در تاریخ تاسیس مناطق آزاد کشور توسط منطقه آزاد قشم با نخستین و بزرگ‌ترین شرکت تامین سرمایه کشور منعقد گردید، استفاده از خدمات مشاوره مالی و سرمایه‌گذاری شرکت تامین سرمایه امین است.

مشاوره تدوین طرح توجیهی برنامه کسب و کار، برندینگ، بررسی گزینه‌های سرمایه‌گذاری و استراتژی ورود به بازار، مشاوره طراحی ساختار‌های معامله و قرارداد پشتیبانی در معاملات، طراحی ساختار و پیاده‌سازی همکاری تجاری استراتژیک، مشاوره اصلاح ساختار شرکتی، تدوین استراتژی اصلاح ساختار طراحی و پیاده‌سازی ساختار سرمایه بهینه، مشاوره طراحی و پیاده‌سازی نهادها و ابزارهای نوین تامین مالی، مشاوره تامین مالی پروژه‌های زیرساختی و ارائه مدل‌های تامین مالی مبتنی بر مشارکت عمومی و خصوصی ازجمله موضوعات ارائه شده در بخش مشاوره خدمات مالی این قرارداد می‌باشد.

در بخش مشاوره تامین مالی نیز، ارائه مشاوره در موضوعاتی از قبیل عرضه اوراق تامین مالی، عرضه عمومی اوراق بهادار، تاسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر تامین مالی در بازار سرمایه، عرضه تعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی اوراق تامین مالی و واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌های مبتنی بر تامین مالی از بازار سرمایه، تامین ارکان انتشار اوراق تامین مالی و واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌ها، مشاوره در بهینه‌سازی ترکیب تامین مالی و مشاوره تامین مالی پروژه‌ای از مفاد مطرح شده در این قرارداد است.

بند سوم این قرارداد در بخش مشاوره سرمایه‌گذاری نیز موضوعاتی مرتبط با طراحی و تاسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری جدید با معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعلی شرکت تامین امین، مدیریت دارایی و سبدگردانی، تاسیس صندوق‌های بازارگردانی سهام و ارائه خدمات مدیریت ثروت اقتصاد اختصاصی را شامل می‌شود.

این تفاهم‌نامه در ۹ماده و ۳تبصره از ۲۶بهمن‌ماه به مدت یک سال از اعتبار برخوردار است.

گفتنی است، شرکت تامین سرمایه امین با ارائه مشاوره تامین مالی شرکتی، طیف وسیعی از خدمات در زمینه تسهیل تصمیم‌سازی مدیران شرکت‌ها در حوزه‌های مختلف مرتبط به ساختار مالی شرکت و موثر بر هزینه‌ها و درآمدها را برعهده دارد.

این شرکت به‌عنوان نخستین شرکت تامین سرمایه کشور، در بازار سرمایه ایران است که از ۲۸فروردین‌ماه سال‌۱۳۸۷ تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار رسما فعالیت خود را در حوزه بانک‌داری سرمایه‌گذاری (تامین مالی) در کشور آغاز کرد.