مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اعلام کرد:

تاسیس اولین پردیس مشترک بین‌المللی دانشگاهی در جزیره کیش

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از ارائه طرح پیشنهادی دانشگاه‌های ملی عمان و صنعتی شیراز برای ایجاد دانشگاه بین‌المللی مشترک در جزیره کیش خبر داد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، مهدی کشاورز در نشستی که با رئیس، معاون و مدیر برنامه‌ریزی دانشگاه عمان، در محل سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد؛ یکی از برنامه‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت سازمان متبوع خود را حمایت از گردشگری آموزشی عنوان کرد.

وی اظهار داشت: احداث شهرک دانشگاهی در کیش و حضور پردیس دانشگاه شریف، تهران، امیرکبیر، علم و صنعت در این جزیره یکی از ظرفیت‌های موجود برای حمایت از طرح پیشنهادی دانشگاه‌های ملی عمان و صنعتی شیراز است.

کشاورز اذعان کرد: سازمان منطقه آزاد کیش از آمادگی لازم برای هرگونه همکاری و حمایت جهت تشکیل دانشگاه بین‌المللی در این منطقه برخوردار است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، مشارکت‌های بین‌دانشگاهی را عاملی برای معرفی این مراکز در سایر کشورها عنوان کرد و خاطرنشان نمود: یکی از اهداف دانشگاه ملی عمان، فعالیت به صورت بین‌المللی است که از این طریق مورد تایید جامعه بین‌المللی نیز قرار خواهد گرفت.

همچنین، علی الایمانی در این نشست با بیان این که دانشگاه ملی عمان فعالیت بین‌المللی خود را با سایر کشورها آغاز کرده است، اظهار کرد: دانشگاه شیراز یکی از دانشگاه‌های مهمی است که با آن همکاری می‌کنیم.

در ادامه، مسئول پردیس مشترک کیش و عمان با معرفی دانشگاه صنعتی شیراز بیان کرد: این دانشگاه به عنوان نخستین دانشگاه صنعتی در منطقه جنوب با قدمت بیش از چهل سال، یکی از دانشکده‌های مهم در تربیت نیروهای کارآمد و مورد نیاز جامعه صنعتی نقش‌آفرینی کرده است.

دکتر حقانی افزود: دانشگاه صنعتی شیراز شامل هفت دانشکده مهندسی برق، دانشکده مهندسی مکانیک و هوافضا، دانشکده علوم، دانشکده مهندسی مواد، دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست، دانشکده صنایع و دانشکده مهندسی شیمی نفت و گاز می‌باشد که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری فعالیت می‌کند.