تامین اشتغال ایثارگران جویای کار در مناطق آزاد کشور
تامین اشتغال ایثارگران جویای کار در مناطق آزاد کشور

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی در ساختمان مرکزی بنیاد به امضاء رسید.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، ارائه خدمات فرهنگی و گردشگری، حمایت رفاهی و صیانت از خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران، کمک به تامین و ترخیص خودرو و تجهیزات مناسب برای استفاده جانبازان بالای ۷۰درصد ایثارگران جویای کار و همکاری در جهت تامین و ترخیص خودرو و تجهیزات مناسب برای استفاده جانبازان بالای ۷۰درصد، ازجمله اهداف این تفاهم نامه بود که با حضور «سعید اوحدی» معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و «حمیدرضا مومنی» مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی به امضاء رسید.

در این مراسم مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به تلاش‌های انجام شده در این مناطق برای خدمات‌رسانی به ایثارگران در حوزه مختلف ازجمله اشتغال، درمان و آموزش گفت: تلاش می‌کنیم تا پایان دولت خدمت‌رسانی به ایثارگران شتاب پیدا کند و در دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز به مدیران تاکید کرده است که به اجرای این تفاهم‌نامه توجه ویژه‌ای داشته باشند.

حمیدرضا مومنی با اشاره به ضرورت ایجاد اشتغال به ویژه اشتغال پایدار، تامین مسکن خانواده شهدا و ایثارگران در مناطق آزاد افزود: طی مذاکراتی که با ریاست محترم جهموری درباره این تفاهم‌نامه همکاری داشتیم، ایشان نیز بر این نکته تاکید داشتند که کارهای مورد توافق در این تفاهم‌نامه با سرعت انجام شود‌‌.

وی اظهار داشت: حفظ کرامت و شأن خانواده شهدا واجب‌ترین کار است و باید بیش از گذشته پیگیر حل مسائل و مشکلات این عزیزان باشیم‌‌.

همچنین، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به برخی از موضوعات مطرح شده در این تفاهم‌نامه گفت: ایجاد اشتغال پایدار برای فرزندان شهدا و ایثارگران و استفاده از ظرفیت‌ها و اسناد فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مناطق آزاد کشور به عنوان گنجینه‌های گران‌بها، ازجمله موضوعاتی است که در این تفاهم‌نامه به آنها پرداخته شده است.

سعید اوحدی با تاکید بر ضرورت پیشبرد و تحقق این تفاهم‌نامه برای خدمت به جامعه ایثارگری، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در ماه‌های پایانی دولت دوازدهم قرار داریم، باید با جدیت کار‌ها انجام شود و ارزش‌گذاری به جامعه ایثارگری در همه دولت‌ها مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است، تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و ویژه اقتصادی با هدف کمک به تامین اشتغال ایثارگران جویای کار با استفاده از امکانات و ظرفیت‏های موجود طرفین، تلاش برای ساماندهی و توسعه طرح‌های خود اشتغالی و کارآفرینی مربوط به ایثارگران و ارتقاء نقش این عزیزان در جهش تولید و رشد اقتصادی کشور، همکاری درخصوص ارائه خدمات فرهنگی، رفاهی، ترددی و درمانی به ایثارگران تحت پوشش با استفاده از ظرفیت مناطق آزاد و همکاری در جهت تامین و ترخیص خودرو و تجهیزات مناسب برای استفاده جانبازان ۷۰درصد به امضاء رسید.