بازدید مشاور رئیس‌جمهور و مدیران عامل مناطق آزاد کشور از مزرعه پرورش ماهی در دریا در منطقه آزاد قشم:

تامین امنیت غذایی کشور با تکیه‌ بر ظرفیت‌های دریایی قشم

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به همراه مدیران عامل مناطق آزاد کشور از مزرعه پرورش ماهی در دریا شرکت طلایه‌داران امین قشم بازدید کردند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مراحل برداشت ماهی از قفس‌های پرورشی در دریا توسط شرکت طلایه‌داران امین قشم که نخستین بهره‌بردار این حوزه در جزیره است، دومین برنامه لیست بازدیدهای مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و تجاری و هیات همراه است.

در حال حاضر ۱۲قفس ۵۰تُنی این شرکت وارد چرخه تولید شده که تا پایان امسال با به‌آب‌اندازی ۱۲قفس دیگر، تولید سالانه شرکت به دو هزار تُن ماهی می‌رسد.

با توجه به در اولویت قرار گرفتن مسئله تأمین امنیت غذایی و لزوم بی‌نیازی کشور از واردات محصولات، جزیره قشم با سرمایه‌گذاری بر داشته‌های طبیعی خود، سعی دارد درراه برداشتن موانع تولید گام برداشته و تأمین‌کننده نیاز غذاهای دریایی مردم کشور باشد‌‌.

توسعه صنایع شیلاتی در دو بخش پرورش میگو و ماهی در دریا با مشارکت سرمایه‌گذاران بومی، تکیه‌بر توان جغرافیایی و موقعیتی جزیره و کاهش فشار به ذخایر آبزیان خلیج‌فارس، یکی از سیاست‌های اساسی منطقه آزاد قشم در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها است.

ظرفیت مطالعه شده پرورش ماهی در دریای قشم، تولید ۸۶هزار تُن ماهی در سال است که در حال حاضر با وجود پنج شرکت دارای مجوز فعالیت در این زمینه، تا پایان امسال تولید ۱۰هزار تُن ماهی به این روش محقق خواهد شد.

یادآور می‌شود، حمیدرضا مومنی، مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به همراه مدیران عامل مناطق آزاد کشور با هدف بازدید از پروژه‌های زیرساختی، نفت و انرژی و حضور در نشست هم‌اندیشی مدیران عامل سازمان‌های مناطق آزاد کشور روز سه‌شنبه ۲۸اردیبهشت‌ماه‌۱۴۰۰ وارد قشم شدند.