سرپرست سازمان منطقه آزاد اروند تاکید کرد:

تبدیل منطقه آزاد اروند به مقصد گردشگری سلامت کشور و منطقه

سرپرست سازمان منطقه آزاد اروند گفت: منطقه آزاد اروند ظرفیت‌های لازم خصوصا در حوزه پزشکی برای تبدیل شدن به مقصد اصلی گردشگران سلامت را دارد.

حسین گروسی در بازدید از دانشکده علوم پزشکی آبادان، با تاکید بر اینکه قانون‌گذار دست مناطق آزاد را در تصمیم‌گیری‌های کلان باز گذاشته است، اظهار داشت: به غیر از مسائل امنیتی و دفاعی، مناطق آزاد می‌توانند تصمیم‌گیری‌های صریح و صحیح را در خود مناطق بعضا با تشکیل ادارات کل گرفته و عملیاتی کنند.

وی با اشاره به اینکه اگر دانشکده علوم پزشکی آبادان تبدیل به دانشگاه شود می‌تواند تصمیم‌گیری‌های صحیحی داشته باشد، تصریح کرد: باید کمک کنیم این دانشکده تبدیل به یک دانشگاه جامع شود تا بتواند دانشجویان داخلی و خارجی را پذیرش کند.

گروسی افزود: درخواست ۲۰۰هزار دوز واکسن برای مردم منطقه آزاد اروند را به وزارت بهداشت داده‌ایم تا همه اروندنشینان واکسینه شوند و در ادامه بتوانیم اروند را تبدیل به هاب واکسیناسیون برای کل کشور و کشورهای اطراف نماییم.

سرپرست سازمان منطقه آزاد اروند، گام نهادن به راه‌های نوین در رسیدن به مقصد اصلی گردشگری را مهم ارزیابی کرد و گفت: همان طور که انتقال تکنولوژی در بند‌۱۱ اقتصاد مقاومتی ذکر شده است، باید به دنبال فناوری‌های جدید باشیم تا مقصد گردشگری از اینجا آغاز شود؛ تهدید و مشکلات کرونا را می‌توان به فرصت تبدیل کرد و توریسم سلامت را رونق داد.

وی، جایگاه ایران در دنیای پزشکی را بسیار مطلوب دانست و اذعان نمود: خوشبختانه با اینکه سخت‌افزارهای کمتری داریم، اما در رشته‌های پزشکی شانه به شانه کشورهای توسعه یافته در حال رشد هستیم. دنیا شاید صنعت ما را قبول نداشته باشد، اما به پزشکی ما اعتماد دارد و بسیاری حاضر هستند برای درمان به ایران سفر کنند.

گروسی اظهار کرد: تلاش می‌کنیم در راستای رشد اقتصادی این منطقه؛ دانشگاه‌ها و صنعت را به هم گره بزنیم؛ چراکه این ارتباط ارگانیک منجر به رشد می‌شود. خوشبختانه در پزشکی ما این اتفاق رخ داده و ارتباط بین دانشجویان با بیمارستان یا به عبارتی علم با عمل باعث رشد این مجموعه شده است، در صورتی که در رشته‌های دیگر شاهد این رخداد نبوده‌ایم؛ خصوصا در بحث صنعت که می‌بایست آن را حل کنیم.

سرپرست سازمان منطقه آزاد اروند در پایان خاطرنشان کرد: باید تغییر نگاه به مناطق آزاد را در اذهان جا بیاندازیم؛ قطعا منکر همکاری نیستیم و باور داریم باید همکاری‌های مضاعف و با کمک همه ارگان‌ها برای رسیدن به مطلوب‌ترین تصمیم‌ها انجام شود.