مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد:

تحقق رونق و توسعه پایدار جزیره، با تقویت گفتمان «کیش برای همه»‌

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش‌، تولید محتوای فاخر با هدف معرفی ظرفیت‌های کیش، تقویت فضای گفتمان و ارتقاء برند این جزیره در سطح ملی و بین‌المللی را از برنامه‌های محوری روابط عمومی‌های سازمان و شرکت‌های تابعه برشمرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، جعفر آهنگران در جلسه‌ای که به مناسبت گرامیداشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی با حضور محمدصادق سرافراز مشاور و مدیر کل حوزه مدیرعامل، سیدعلیرضا علوی رضوی مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل و همکاران روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش و مسئولان روابط عمومی شرکت‌های تابعه برگزار شد‌، روابط عمومی‌ها را مهم‌ترین عامل تحقق اهداف سازمان دانست و اظهار کرد: فعالیت همکاران پرتلاش این عرصه در معرفی شایسته ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کیش، تحقق اهداف و بهبود عملکرد سازمان و تقویت ارتباطات با مخاطبان نقش مهمی دارد.

وی با تقدیر از زحمات همکاران روابط عمومی‌ها، آنان را سنگر‌سازان بی‌سنگری خواند که با عشق و انگیزه بالا در این مسیر دشوار به سمت تعالی و پیشرفت حرکت می‌کنند و از سختی‌های ناشی از تنوع فعالیت‌ها و ساعات طولانی کار هراسی ندارند.

آهنگران با تاکید بر تبدیل پویش «کیش برای همه»‌ به گفتمان غالب جزیره تاکید کرد: اگر به آینده این جزیره و رونق و توسعه پایدار آن علاقه‌مند هستیم، باید بکوشیم تا با بهره گرفتن از ابزارهای ارتباطی و رسانه‌ای، در جهت کاهش قیمت‌ها و تسهیل شرایط‌، امکان سفر به کیش برای همه هموطنانمان میسر شود.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با تقدیر از توانمندی و نگاه خلاقانه همکاران روابط عمومی‌ها برای انعکاس مطلوب برنامه‌های مناسبتی ازجمله مراسم شب‌های قدر و نماز عید سعید فطر در کیش، تصریح کرد: باید کوشید تا با انعکاس هنرمندانه این رویدادهای فرهنگی به ویژه  نمادهای کیش، ضمن معرفی شایسته این منطقه آزاد، برخی پیش‌فرض‌های ذهنی نادرست درخصوص کیش در سطح ملی تغییر کند.

وی با تاکید بر اهمیت گردش اطلاعات و استفاده از خبر به عنوان ابزاری برای بیان ایده‌های خلاقانه اظهار داشت: چنانچه از اطلاع‌رسانی برای تقویت فضای گفتمان در جزیره بهره ببریم، می‌توانیم به رسالت خود در جایگاه تلاشگران عرصه ارتباطات به خوبی عمل کنیم.

تولید محتوای فاخر با هدف برندسازی و ارتقاء جایگاه کیش به عنوان قطب گردشگری و نخستین منطقه آزاد کشور، تلاش در جهت تحقق روابط عمومی دیجیتال، استفاده از طرح جامعه به عنوان نقشه راه‌، توجه جدی به مقوله آموزش و ارتقاء توانمندی منابع انسانی، استفاده بهینه از فرصت برگزاری رویدادهای بین‌المللی منطقه برای معرفی کیش، از دیگر مواردی بود که رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بر آن تاکید نمود.

همچنین، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش در این جلسه با تقدیر از همکاری خوب همکاران روابط عمومی سازمان و شرکت‌های تابعه و تلاش مسئولانه آنها در جهت تحقق اهداف عالیه سازمان‌، سه عنصر اطلاع‌یابی‌، اطلاع‌سازی و اطلاع‌رسانی را اساس کار روابط عمومی‌ها برشمرد و تصریح کرد: با اطلاع‌یابی به موقع می‌توان در مواجه با رویدادها، عملکردی اثرگذار و موفق داشت.

سیدعلیرضا علوی رضوی، اطلاع‌رسانی صریح و سریع را از ضروریات حوزه روابط عمومی عنوان کرد و افزود: یکی از مهم‌ترین و دشوار‌ترین بخش‌های فعالیت روابط عمومی، تولید محتوا است که برای ارتقاء کمی و کیفی این تولیدات در کنار نیروهای متخصص و فعال، تجهیزات سخت‌افزاری به‌روز نیز ضروری است.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: همکاران روابط عمومی‌ها با همدلی و انگیزه بالا در جهت انعکاس دستاوردهای بخش‌های مختلف و پیشبرد اهداف سازمان منطقه آزاد کیش، تقویت گفتمان کیش برای همه و ارتقاء برند کیش تلاش خواهند کرد.

گفتنی است، در این جلسه همکاران روابط عمومی‌های سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت‌های تابعه ضمن بیان برنامه‌های خود در سال جدید‌، درخصوص راهکارهای ارتقاء عملکرد روابط عمومی‌ها با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت‌وگو کردند.

لازم به ذکر است، برگزاری دوره‌های آموزشی، بهینه‌سازی و نوسازی تجهیزات‌، ساماندهی منابع انسانی‌، استفاده از ظرفیت داخلی سازمان در جهت تامین نیروی انسانی، تقویت تعاملات درون‌سازمانی با هدف بهبود عملکرد روابط عمومی‌ها، برند‌سازی‌، تقویت تعاملات بین‌المللی‌، توجه به شیوه‌نامه‌های مدون برای انعقاد تفاهم‌نامه‌ها، تولید محتوای فاخر و استفاده از ظرفیت رسانه‌های ملی و محلی برای معرفی مطلوب کیش، ازجمله مواردی بود که همکاران روابط عمومی‌های سازمان و شرکت‌های تابعه در این نشست مطرح نمودند.

در پایان این جلسه، با اهدای لوح از زحمات فعالان عرصه ارتباطات در روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت‌های تابعه تقدیر به عمل آمد.