معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم اظهار کرد:

تسهیل شرایط برای سرمایه‌گذاران واقعی با صدور اسناد حدنگاری شده جزیره قشم

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با صدور 29فقره اسناد حدنگاری شده برای منطقه آزاد و منطقه ویژه اقتصادی قشم، می‌توان گفت که شرایط برای سرمایه‌گذاران واقعی در جزیره قشم تسهیل خواهد شد‌.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، مختار گرشاسبی با بیان این مطلب، اظهار داشت: با تثبیت مالکیت در منطقه آزاد و منطقه ویژه اقتصادی قشم؛ شاهد تسهیل در مراحل واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران واقعی جهت ایجاد واحدهای تولیدی و رونق کسب و کار در جزیره قشم خواهیم بود‌.

وی ادامه داد: امکان اعطای سند مالکیت به سرمایه‌گذارانی که پروژه‌های خود را به بهره‌برداری رسانده‌اند، با وجود تثبیت مالکیت دولت با نمایندگی سازمان منطقه آزاد قشم در جزیره قشم فراهم می‌شود‌.

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم عنوان کرد: رشد و توسعه اقتصادی و سرمایه‌گذاری، سهولت و رفع محدودیت در اخذ تسهیلات بانکی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، با وجود اسناد صورت خواهد پذیرفت‌.

به گفته گرشاسبی؛ به این ترتیب سرمایه‌گذارانی که فعالیت تولیدی خود را انجام داده‌اند، جهت برخورداری از تسهیلات بانکی نیازمند ارائه سند هستند که با این اسناد می‌توانند پیگیر موضوع و اخذ تسهیلات باشند‌.

وی در ادامه تاکید کرد: واگذاری اسناد مالکیت مربوط به واحدهای تولیدی فعال در جزیره قشم قطعا شامل سرمایه‌گذارانی خواهد بود که که به تعهدات خود در سال‌های گذشته عمل کرده‌اند و افرادی که تنها زمین خالی را بدون هیچ فعالیت اقتصادی در اختیار دارند، شامل این موضوع نخواهند شد‌.

گرشاسبی اظهار کرد: صدور ۲۹فقره سند حدنگاری شده برای مساحتی بیش از ۶۹هزار هکتار از اراضی جزیره قشم، یک اقدام بزرگ جهت حمایت از ورود سرمایه‌گذاران واقعی به جزیره قشم است‌‌.

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم در پایان از اقدامات صورت گرفته و هم‌افزایی ایجاد شده میان دستگاه‌های اجرایی و دستگاه قضایی استان هرمزگان با سازمان منطقه آزاد قشم جهت صدور ۲۹فقره اسناد حدنگاری شده در جزیره قشم قدردانی کرد.