تسهیل فرآیندها با هدف خلق ایده‌ها و سرمایه‌گذاری‌های نوین در کیش
تسهیل فرآیندها با هدف خلق ایده‌ها و سرمایه‌گذاری‌های نوین در کیش

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش، تسهیل فرآیندها را زمینه‌ساز خلق ایده‌های نو و سرمایه‌گذاری‌های نوین در این منطقه عنوان کرد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، محمدرضا نوایی‌لواسانی در آیین گشایش هشتمین نمایشگاه کیش اینوکس‌۲۰۲۱، ضمن قدردانی از سعید محمد مشاور رئیس‌جمهور که با وجود تمام مشغله‌های کاری خود به جهت اهمیت نمایشگاه در این رویداد مهم حضور یافتند، گفت: با ایجاد ساز و کارهای مناسب برای افرادی که دارای مشروعیت و صلاحیت هستند، می‌توانند در خلق ایده‌های نو در منطقه آزاد کیش نقش مهمی ایفا کنند.

وی افزود: تسهیل فرآیندها و شفاف‌سازی، ضمن جلوگیری از اسراف و فساد سبب رونق اقتصادی جزیره می‌شود.

به گفته نوایی‌لواسانی‌، تعداد زیادی از افرادی که تمایل به سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد کیش دارند، نمی‌توانند تا آخر مسیر اهداف خود را پیش‌بینی کنند و دچار مشکلاتی ازجمله اقتصادی و ارزی می‌شوند؛ از این‌رو باید نسبت به اصلاح فرآیندها اقدام کنیم.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که اصلاح فرآیندها یکی از اهداف اصلی این سازمان است، اظهار داشت: باید شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم که فرآیند سرمایه‌گذار تسهیل شود و سرمایه‌گذاران با یک بروکراسی ساده، وقت و انرژی خود را برای ارتقاء کیفیت و افزایش سرعت فعالیت های خود به‌کار گیرند.

وی درخصوص این که برخی اوقات برای دریافت مجوزهای کسب و کارها و ایجاد یک بیزینس و یک تکنولوژی جدید در منطقه آزاد شرایط و روند سختی نسبت به سرزمین اصلی سپری می‌شود، افزود: ایجاد کسب و کار در سرزمین اصلی به مراتب راحت‌تر از منطقه آزاد است که با اهداف این مناطق منافات دارد.

به گفته نوایی‌لواسانی‌، یکی از علت‌های اصلی ایجاد مشکل در مسیر فعالیت سرمایه‌گذاران و کارآفرینان، بروکراسی پر پیچ و خم در سازمان‌های منطقه آزاد است.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به تاکید مشاور رئیس‌جمهور در رابطه با شش محور اصلی تعیین شده «شهر هوشمند، نسل سوم، مباحث فرهنگی و اجتماعی، شناسایی ظرفیت‌ها، جذب تکنولوژی‌ها و فناوری‌های نوین، شفاف‌سازی» به عنوان ماموریت اصلی سازمان، اظهار داشت: به زوری دعوتنامه‌ای برای کسانی که در نمایشگاه حضور دارند ارسال می‌کنیم و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها و حوزه‌هایی که مربوط به نمایشگاه است را ارائه خواهیم کرد.

وی با بیان این که معمولا نمایشگاه‌ها با هدف رفع یکسری مشکلات و فرصت‌ها برگزار می‌شوند، گفت: وقتی برخی از نمایشگاه‌ها با گذشت سال‌ها از اهداف خود دور می‌شوند و به یک کار نمایشی مبدل می‌گردند، خاصیت عملکردی خود را از دست می‌دهند.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در پایان خاطرنشان کرد: نمایشگاه‌ها، فرصت‌های زیادی را ایجاد می‌کند و باید اهتمام ویژه به اهداف نمایشگاه شود و سازمان منطقه آزاد کیش در این دوره یک بار دیگر نقش خود را بازبینی می‌کند.

گفتنی است، نمایشگاه کیش اینوکس‌۲۰۲۱ با بیش از ۲۰۰شرکت، موسسه و نهاد در بخش‌های دولتی و خصوصی فعال در بازار سرمایه حضور دارند و در بخش محتوایی ۲۵نشست تخصصی و همایش جانبی برگزار در حال برگزاری است که در حاشیه این نشست‌ها ۱۵۰نفر از اساتید، کارشناسان و مسئولان اقتصادی کشور به سخنرانی و برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های خصوصی خواهند پرداخت.

لازم به ذکر است، بازدیدکنندگان می‌توانند هر روز از ساعات ۱۷ الی ۲۲ برای بازدید از این نمایشگاه به محل نمایشگاه‌های دائمی جنب فرودگاه جزیره کیش مراجعه نمایند.