سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد:

تشکیل کمیته بررسی سازه و معماری مدارس کیش جهت افزایش کلاس‌های آموزشی

عضو هیات مدیره و سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در جلسه ای با حضور سرپرست اداره آموزش و پرورش جزیره، بر تسریع در روند افزایش فضا‌های آموزشی با توجه به ورود دانش‌آموزان جدید مقطع ابتدایی در سال تحصیلی تاکید کرد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، نشست بررسی وضعیت سرانه آموزشی جزیره، با حضور سعید پورزادی سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش، محسن نظرپور مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات، مهدی ادیبان سرپرست معاونت توسعه مدیریت این سازمان، صالح بهرام‌پور سرپرست آموزش و پرورش کیش، رضا اردلان مدیر امور فرهنگی و آموزشی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان و دیگر نمایندگان حوزه‌های مربوطه برگزار شد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در این نشست ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته معلم و قدردانی از مقام والای معلمی، به اهمیت بحث آموزش و پرورش در جزیره کیش اشاره کرد و گفت: امسال یکی از سیاست‌های سازمان منطقه آزاد کیش در حوزه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آموزش، توسعه فضاهای آموزشی، ارتقا کیفیت و محتواسازی است.

سعید پورزادی افزود: براساس مطالعات انجام شده و گزارشی که سرپرست آموزش و پرورش کیش در این جلسه ارائه کرد، نیاز به ایجاد سرانه و توسعه فضاهای فیزیکی در مدارس ابتدایی پسرانه و دخترانه به‌ویژه در بحث کلاس اولی‌ها می‌باشد.

وی تصریح کرد: با قید فوریت، یک تیم سه نفره در قالب کمیته بررسی، متشکل از نمایندگان آموزش و پرورش، معاونت عمرانی سازمان و شرکت عمران، آب و خدمات، وضعیت موجود مدارس برای افزایش فضاهای آموزشی را از لحاظ سازه‌ای و معماری بررسی و گزارش مربوطه را جهت تصمیم‌گیری به سازمان ارائه کند.

عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر لزوم ارتقاء کیفیت فضاهای آموزشی و جلوگیری از بروز نارضایتی خانواده‌های دانش‌آموزان مدارس دولتی و غیرانتفاعی در مباحث آموزشی، اظهار داشت: باید سرانه فضاهای آموزشی را از امسال تا سال‌۱۴۰۵ ارتقا دهیم تا مشکل کمبود کلاس‌ها در منطقه آزاد کیش مرتفع شود.

پورزادی در ادامه با اشاره به موضوع افزایش کلاس‌ها، افزود: فضای وسیع و محوطه بزرگ مدارس غیرانتفاعی الغدیر همچنین مدل طراحی آنها به‌گونه‌ای است که برای افزایش کلاس‌های درس با مشکل معماری و سازه‌ای مواجه نخواهیم بود و قابلیت افزودن ۸کلاس را دارا هستند که طبق برآورد تا اول مهر به بهره‌برداری می‌رسند.

وی درخصوص افزایش سرانه آموزشی سال‌۱۴۰۲ تصریح کرد: با اضافه شدن ۸کلاس به مدارس غیرانتفاعی الغدیر، اتمام ساخت مدرسه ۹کلاسه شهید سیدین و ۱۲کلاس دیگری که پس از تغییر کاربری یکسری از ساختمان‌های موجود سازمان برای توسعه فضاهای آموزشی در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت، در مجموع تعداد ۲۹کلاس تا اول مهر به بهره‌برداری می‌رسد.

پورزادی با بیان این‌که تمام تلاش سازمان منطقه آزاد کیش و هدفگذاری آن در جهت برطرف شدن مشکل فضای آموزشی است، اذعان نمود: با اضافه شدن این ۲۹کلاس به سرانه آموزشی کیش، همچنان با مشکل کمبود کلاس درس در مهرماه‌۱۴۰۲ مواجه خواهیم بود و این کمبود به دلیل عدم وجود توازن و تعادل طی ۹سال گذشته در بحث سرانه آموزشی می‌باشد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در پایان خاطرنشان کرد: برای بهبود این وضعیت، ۲مدرسه دخترانه و پسرانه توسط خیرین در منطقه صدف(فاز۷) ساخته خواهد شد که در مرحله خاکبرداری و پی‌ریزی است؛ همچنین سازمان منطقه آزاد کیش نیز درحال ساخت هنرستان ۱۸کلاسه‌ای در لاین ترافیک و مدرسه ۱۸کلاسه دیگری واقع در میدان آرین است که در مجموع این ۴مدرسه، با ۵۴کلاس تا مهرماه‌۱۴۰۳ به سرانه فضاهای آموزشی جزیره اضافه خواهد گردید.

گفتنی است، تعیین پیمانکار واجد صلاحیت به منظور نگهداری تاسیسات مدارس و مساجد از سوی شرکت عمران، آب و خدمات نیز موضوع دیگری بود که عضو هیات مدیره و سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در این نشست به آن اشاره کرد.

شایان ذکر است، در پایان این نشست، به مناسبت هفته معلم از صالح بهرام‌پور سرپرست آموزش و پرورش کیش با اهدا لوح‌تقدیر قدردانی شد.