تصویب کلیات لایحه مالیات بر درآمد فعالان اقتصادی مناطق آزاد
تصویب کلیات لایحه مالیات بر درآمد فعالان اقتصادی مناطق آزاد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: کلیات لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی تصویب شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق به نقل از خانه ملت، مهدی طغیانی در تشریح جلسه عصر یکشنبه (۳۰شهریورماه) کمیسیون متبوع خود گفت: لایحه اصلاح قانون امور گمرکی، لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی و طرح اصلاح قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی در نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: کلیات لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی در این جلسه تصویب شد، که به موجب آن افراد شاغل در مناطق آزاد بعد از ۲۰سال معافیت مالیاتی باید مالیتشان به صورت پلکانی طی ۵سال افزایش ۱۲۰درصدی پیدا کند تا به سطح پرداخت مالیات در سرزمین اصلی برسد.

طغیانی همچنین با اشاره به تصویب کلیات طرح اصلاح قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی در این کمیسیون اظهار کرد: جزییات این طرح هم در جلسات آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: لایحه اصلاح قانون امور گمرکی هم در دور دهم مجلس به کمیسیون اقتصادی ارسال شده بود که به دلیل کمبود زمان بررسی نشد و در دستورکار قرار گرفت و کلیات آن تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هدف از این لایحه، حمایت از امور گمرکی به ویژه در بخش اشتغال و جلوگیری از رسوب کالا در مبادی مجاز و ایجاد هماهنگی میان مبادی ورودی و خروجی کالاست و تلاش شده با استفاده از تجربیات کشورهای دیگر قانون موثری تصویب شود.