در سمینار مسئولیت اجتماعی، مناطق آزاد و تفکر مسئولانه صورت گرفت:

تقدیر سازمان منطقه آزاد اروند از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در سمینار «مسئولیت اجتماعی، مناطق آزاد و تفکر مسئولانه» از خدمات وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مبارزه با کرونا و خدمات ارزنده وی در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر با اهدای لوح؛ تقدیر کردند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این آیین گفت‌: کوچک‌ترین سرباز سرزمین ایران اسلامی هستم و به کمک کادر درمان موفق به گذر از پیک چهارم کرونا شدیم.

سعید نمکی افزود: دفاع مقدس درس‌های بزرگی به ما آموخت و ما یاد گرفتیم که می‌شود با ایمان، تقوا وعشق برای دفاع از وطن با حداقل‌ها در مقابل حداکثرها ایستاد و پیروز شد.

وی اذعان نمود: همه آحاد مردم در دفاع از وطن و آرمان‌های انقلاب در کنار هم هستند و هشت سال دفاع مقدس به ما آموخت که تنها با روحیه بسیجی و با انقلابی بودن می‌توان کشور را مدیریت کرد و پیروز شد.

نمکی اظهار داشت: کشور در اوج تحریم‌های ظالمانه غرب و زمانی که همه راه‌ها را به روی ما بسته بودند و حتی برای تهیه ماسک و لوازم مبارزه با کرونا با مشکل مواجه بودیم، با اتکا به دانش و تخصص داخلی در کنار هم قرار گرفتیم و باز هم حماسه دوران دفاع مقدس را تکرار کردیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: ثابت کردیم که می‌شود دست خالی هم با این ویروس مبارزه کرد. امروز مژده می‌دهم که در عرصه ساخت واکسن کرونا، طبق قولی که دادیم در خردادماه واکسن ایرانی را به کار خواهیم گرفت و ثابت می‌کنیم که در میدان واکسن نیز پیروز شدیم.

وی گفت: ویروس انگلیسی در خوزستان زمین گیر شد و نه تنها هیچ بیمار مبتلا به کرونا در پشت درهای بیمارستان معطل نماند، بلکه هیچ مورد اورژانسی و یا بیماران نیازمند آی‌سی‌یو را مشاهده نکردیم که سردرگم باشد.

نمکی بیان کرد: یکی از ابعاد توسعه یافتگی انسانی، توجه به مسئولیت‌های اجتماعی است و انسان باید در قبال محیط زیست مسئولیت‌پذیر باشد.

وزیر بهداشت، تعداد مرگ و میر در سال را ۳۸۰هزار مورد اعلام کرد وگفت: از این تعداد ۳۱۳هزار مرگ غیر از کرونا مربوط به بیماری‌های قلبی و عروقی و ۹۷هزار مورد مرگ و میر مربوط به فشار خون بالا و قند است.

وی خواستار تغییر رفتار و الگوی زندگی شد و گفت: باید این تغییر رفتار از مدارس که مهم‌ترین زمان تاثیرگذاری انسان است، صورت گیرد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در پایان خاطرنشان کرد: امروز گرفتار یکی از پانادمی‌های پرفشار تاریخ هستیم که هر ۲۰۰سال در دنیا شکل می‌گیرد، ولی با همکاری مردم می‌توان آن را مدیریت کرد.