مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت:

تقریب مذاهب اسلامی در کیش، الگویی برای سایر کشورها و دنیای اسلام

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تقریب مذاهب اسلامی در جزیره کیش را الگویی برای سراسر کشور و دنیای اسلام معرفی کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، جعفر آهنگران در مراسم جشن وحدت که در روستای باغو جزیره کیش برگزار شد، آغاز هفته وحدت را رسالت مهم و ارزشمند در مناطق آزاد جهت الگوسازی سایر کشورها و دنیای اسلام عنوان کرد و اظهار داشت: الگوسازی در منطقه‌ آزاد کیش فراتر از مباحث اقتصادی است و در تمام حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی سیطره دارد.

وی تصریح کرد: جزیره کیش در وحدت و مودت و تقریب مذاهب اسلامی، الگویی برای سراسر کشور و دنیای اسلام است.

آهنگران افزود: شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل تسنن کیش، محوریت الگوی تقریب مذاهب در جزیره است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش خاطرنشان کرد: مراسم نکوداشت مقام امام جمعه اهل تسنن با هماهنگی امام جمعه جزیره از وظایف سازمان است که امیدواریم با مشارکت همه‌ نهادهای مستقر نظامی، انتظامی، امنیتی، اطلاعاتی، قضایی و صنوف مختلف مانند انجمن‌های سرمایه‌گذاری و کارآفرینی برگزار شود.

همچنین، امام جمعه کیش با بیان این که شیخ یعقوب شمس محور وحدت در جزیره کیش است، اظهار داشت: ایشان هم محور وحدت و صاحب ابتکار هستند و برگزاری چنین مناسبتی در کنار مسجد مقدس باغو از ابتکارات ایشان است.

به گفته حجت الاسلام والمسلمین حسن‌زاده، رسول خدا برای کل بشریت، و نه‌تنها مسلمانان رحمت است و این شامل کفار هم می‌شود.

خطیب جمعه کیش با اشاره به کتاب المیزان، تصریح کرد: رحمه‌اللعالمین بودن پیامبر به جهت دینی است که از طرف خدا آورده است و اگر سبک زندگی مردم در آن مسیر قرار بگیرد به سعادت دنیا و آخرت خواهند رسید.

وی افزود: رسول خدا برای تمام اهل دنیا به جهت آثار عظیم و عمیقی که از قیام وی در جامعه به‌وجود آمده است، مایه‌ رحمت است و این در مقایسه‌ جامعه‌ بعد از رسالت پیامبر مشهود و عیان است.

امام جمعه کیش در پایان با اشاره به ارزش زن در نگاه دین رسول خدا افزود: رسول خدا نگاه انسان‌ها را به یکدیگر تغییر داد و تمام محورهای امتیازی دوران جاهلیت را از بین برد و این معنای رحمت است.

در ادامه، امام جمعه اهل سنت کیش، با اشاره به خاطره‌ای از «رضا امیرخانی» نویسنده کتاب «جانستان کابلستان» در مواجهه با یکی از مشاورین حامد کرزای، رئیس‌جمهور وقت افغانستان گفت: وقتی در این ملاقات از مراسم نهم ربیع‌الاول بعضی متعصبین صحبت به میان آمد، تاکید شد که مقام معظم رهبری نه‌تنها به جهت پیشگیری از عواقب آن، بلکه با اعتقاد قلبی از توهین به مقدسات اهل سنت، برائت می‌جویند.

شیخ یعقوب شمس با تاکید بر بزرگی و دلسوزی رهبر انقلاب اسلامی و به‌تبع آن موفقیت کشور افزود: در نتیجه‌ چنین اعتقادات و بیاناتی است که صمیمیت در کشورمان موج می‌زند، چنانچه بعد از این اتفاق در خاطره‌ مذکور، مشاور کرزای تصریح کرد که مریدی به مریدان مقام معظم رهبری اضافه شد.

همچنین، صاحب بوم‌گردی باغو، با تاکید بر تعصب خود بر نقش‌آفرینی در اهتزار پرچم کیش و گردشگری آن، درخصوص تنها روستای باقی‌مانده‌ کیش گفت: از سال‌۹۳ به همت اهالی روستا این بوم‌گردی بنا شد و تاکنون میزبان ۳۶کشور دنیا بوده است و مردم این مناطق میراث ملموس و ناملموس کیش را درک کرده‌اند.

حسن خلدون‌، وحدت را مختص تمام سال دانست و گفت: ما این وحدت را ثابت کردیم و به تصویر کشیدیم و در نتیجه آن دشمن را به لرزه درآورده‌ایم.

براساس این گزارش، اجرای گروه تواشیح «الفردوس» از دیگر برنامه‌های این نشست بود.

مدیر این گروه که برای چهارمین‌بار از شهرستان عسلویه به کیش آمده بودند، وحدت در جزیره را بسیار برجسته و هیجان‌انگیز عنوان کرد و افزود: همیشه از حضور در کیش لذت برده‌ایم.

ناجی سحمویی افزود: این گروه از سال‌۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون در برج‌های آزادی، میلاد و شبکه‌های مختلف اجرا داشته‌اند.

وی با اشاره به حضور گروه تواشیح «الفردوس» به عنوان نماینده ایران در کشور ترکیه تصریح کرد: این گروه در مسابقات استانی بوشهر مقام اول را کسب کرده است.

محمد ولیدی، ولید دریایی، ولید ایزدپناه از دیگر اعضای گروه تواشیح الفردوس بودند.

گفتنی است، جشن میلاد حضرت رسول اکرم صلی‌الله‌علیهاوآله و امام جعفر صادق علیه‌السلام با حضور مدیران و مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش و فرماندهان نظامی، انتظامی و امنیتی در روستای باغو، به میزبانی اهل سنت جزیره کیش در روستای باغو برگزار شد.

لازم به ذکر است، در پایان این مراسم، از امام جمعه اهل سنت و امام جمعه کیش با اهدای گل، لوح‌تقدیر و تابلو فرش تقدیر به عمل آمد.