با برپایی بازارچه بومی-محلی بانوان جزیره صورت گرفت:

تهیه بانک اطلاعاتی بانوان توانمند جزیره قشم

نماینده امور بانوان منطقه آزاد قشم از تهیه بانک اطلاعاتی کاملی از بانوان فعال جزیره درنتیجه برپایی بازارچه بومی-محلی خبر داد.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، مریم گائینی‌پور با اعلام این خبر گفت: این بازارچه با ۵۰غرفه، فرصتی برای ارتقاء خودباوری بانوان در حوزه توانمندی اقتصادی و درآمدزایی برای خانوار بود‌.

وی ضمن تشکر از بازدید حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی امام‌جمعه شهرستان و حجت‌الاسلام محمدسعید آخوندی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از این بازارچه، افزود: حضور مسئولان و توجه به حوزه فرهنگی-‌اقتصادی خانواده‌ها با محوریت بانوان، انگیزه‌ای مضاعف برای افزایش تمایل حضور بانوان در عرصه‌های اجتماعی فراهم می‌کند.

گائینی‌پور همچنین از ارائه مشاوره به بانوان بازدیدکننده و غرفه‌دار در این بازارچه خبر داد و اظهار داشت: ارزیابی مشکلات بانوان و خانواده در حوزه آسیب‌های اجتماعی و در زمینه سبک زندگی اسلامی به احصاء راهکارهای خوبی از سوی مشاور انجامید‌‌.

نماینده امور بانوان منطقه آزاد قشم با اشاره به درخواست‌های بانوان مبنی بر دایر کردن بازارچه‌های دائمی خاطرنشان کرد: برای دستیابی به این هدف، در ابتدا لازم است جهت توانمندسازی و هم‌افزایی حضور بانوان در این فضاها، کارگاه‌های آموزشی در حوزه‌های مختلف تشکیل شود و مسئولان امر نیز از این مقوله حمایت کنند.

گفتنی است، بازارچه بومی-محلی منطقه آزاد قشم به همت بانوان این جزیره با هدف کمک به توانمندسازی بانوان به مدت سه‌روز برای عرضه محصولات عفاف و حجاب، مواد غذایی و صنایع‌دستی این منطقه برپا بود.